NZHbL: výsledky 7. kola, 27.10.2013.

V peknom slnečnom počasí sa v nedeľu odohrali dva zápasy 7.kola Novozámockej hokejbalovej ligy. V prvom stretnutí sa stretli Novozámockí Vlci a Oilers #38. Už klasicky  hráči  Oilers #38 zaspali úvod a v 48 sekunde prehrávali 0 : 1, čo môžeme pripísať aj slabšej koncentrácii na úvod zápasu a podceneniu súpera. O päť minút však bolo všetko inak, Olejárom sa podarilo v priebehu minúty otočiť vývoj zápasu vo svoj prospech a zdalo sa , že favorit nebude mať vážnejšie problémy. Opak bol však pravdou, Vlci statočne bojovali , odolávali svojmu súperovi a vyrážali do nebezpečných brejkov. Ako už neraz v predchádzajúcich zápasoch ukázal dobrú fazónu mladší z bratov Dubnických Erik v bráne Vlkov , ktorý nie raz vytiahol v poslednej chvíli skvelý zákrok a tým držal svoj tím nad vodou. Po dvoch vyrovnaných tretinách v tretej Vlci doslova vybuchli a hráči  Oilers #38  im v priebehu štyroch minút strelili štyri góly a bolo rozhodnuté. Hráči Oilers #38  vyhrali zaslúžene, aj keď Vlkom nemožno uprieť snahu, no v rozhodujúcich momentoch im chýba viac skúseností a  kľudu na hokejkách keď už nie prvýkrát prišli o dobrý výsledok v poslednej tretine. V druhom zápase si zmerali sily mužstvá Slza – Falcons. Od úvodu sa hráči Slzy chopili iniciatívy a zavreli svojho súpera v jeho obrannom pásme, vyslali na bránu súpera nespočetné množstvo striel no vďaka vynikajúcemu výkonu brankára Falcons- M.Bilka si mohli jeho spoluhráči robiť aspoň teoretickú nádej na dobrý výsledok. Obraz zápasu sa po celý čas nezmenil , výška skóre bola len v rukách hráčov Slzy, nakoľko ich súper hral príliš ustráchane  a do útočného pásma sa dostával len sporadicky. Nakoniec v poslednej tretine aj brankár Falcons už nestačil na neustáli tlak súpera a viackrát kapituloval. Útechou pre Falcons môže byť skutočnosť, že každý mladý začínajúci tím v NZHBL  mal podobné začiatky , ale po rokoch tréningu a nadobudnutia skúseností práve tieto tímy „tvrdia muziku“ v NZHbL.

Výsledky 7.kolo nedeľa 27.10. 2013

Novozámockí Vlci - Oilers #38 6:10 /1:2, 3:2, 2:6/

Góly: Adamka,  Kozár, Štefánik, Boudiš, Mego , Lengyel-  Dékany 3, Rybár 3, Fiala 2, Pernický,  Vnuk

Slza - Falcons 15:1 /1:0, 5:0, 9:1/

Góly: Minárik 3, Mikle 3, Fica 2, Guštara 2, Galgóc 2, Dolobáč 2, Nezval - Hnidka