Open liga – 3. kolo: kanonáda ŽFA.

Duel začal pre meškanie hostí s pätnásťminútovým oneskorením. Býci vstúpili do zápasu veľmi nekoncentrovane, čo im hneď na začiatku zlomilo väz. Žirafy mali totiž rozprávkový vstup do zápasu. Na svojho súpera vyleteli a hostia totálne prepadli v defenzíve na čele s brankárom. Skóre stretnutia otvoril v prvej minúte krásnou krížnou strelou junior J.Válek. Potom sa v plnej paráde predviedol ďalší mladík M.Belaník, ktorý v rozmedzí štyroch minút strelil čistý hattrick a bolo vymaľované! Trnava bola v tejto fáze zrelá na uterák. Hostia však v polovici polčasu korigovali, keď sa presadili po nacvičenom priamom kope. Svoju úlohu v ňom nešťastne zohral brániaci S.Marec, ktorý sa nepochopiteľne zvrtol a nahneval tak bezmocného T.Mičudu. Žirafy strelili do polčasu ešte jeden gól M.Belaníkom, ktorému patril tento zápas. Druhý polčas nevyšiel hráčom ŽFA podľa predstáv a k slovu sa viac krát dostali aj hosťujúci hráči. Skúšali sa častejšie dostávať do zakončenia individuálne a miestami zatočili hlavu nejednému domácemu obrancovi. Lenže zabúdali na obranu a mladíci ŽFA mali dostatok priestoru na súperovej polovici. Za stavu 6:2 dostal príležitosť v bráne ŽFA junior M.Ferianc, ktorý si tak odchytal prvé a úspešné minúty v seniorskom družstve. Žilinčania priebežne udržiavali vysoko priaznivé skóre a nedovolili Trnave zdramatizovať tento zápas. V druhom polčase sa presadili hlavou E.Valášek, tvrdou strelou pod brvno M.Šupej, odkrytú bránu trafil J.Baranovič a tesne pred klaksónom zasunul aj D.Zemiak. Žilinčanom sa tak podaril výsledkový reparát a čaká ich zápas pravdy v Badíne.

ŽFA ŽIRAFA Žilina – FC Bulls Trnava    9 : 3  ( 5 : 1 )

Zostavy:

ŽFA: T.Mičuda „C“, M.Ferianc - T.Grznár, E.Valášek, M.Šupej, J.Válek, D.Zemiak, J.Baranovič, M.Belaník, S.Marec, tréner: Dušan Štaffen

Bulls:  P.Hutár – Ľ.Heteš „C“, R.Humel, D.Krcho, M.Bohunický, L.Černek, M.Čerenek, M.Pecho, S.Cibulka, R.Kardoš

Góly: M.Belaník 4, J.Válek 1, M.Šupej 1, J.Baranovič 1, E.Valášek 1, D.Zemiak 1 – D.Krcho 1, Ľ.Heteš 1, M.Pecho 1

ŽK: J.Baranovič, S.Marec – L.Černek

Rozhodovali: M.Botka a L.Šlapka

50 divákov

Dušan Štaffen (tréner  ŽFA ŽIRAFA Žilina):

Po zlom výkone s Etnou bolo našim cieľom zlepšiť hru a hlavne naplno bodovať. Podarilo sa nám jedno aj druhé, ale náš výkon ešte zaostáva za možnosťami. O osude stretnutia sme rozhodli v prvých minútach a dokonale sme využili nekoncentrovanosť Trnavy. Následne sa nám darilo kontrolovať priebežné skóre a zápas sme doviedli do víťazného konca. Z našej strany podali dobrý výkon T.Mičuda a hlavne M.Belaník. Musím spomenúť, že kolektív býkov má veľký potenciál sa zlepšovať. Ich hráči v individuálnych súbojoch za našimi hráčmi nezaostávali, dokonca boli občas lepší. Zaspali však úvod a nepôsobili zohrato. Vysoké víťazstvo si cením a mojim hráčom ďakujem za kolektívny výkon. Teraz sa tešíme na lídra tabuľky a z Badína nebude chcieť odísť naprázdno.