Openliga ŽFA Žirafa: 14. kolo – Draci bez ohňa.

V konštrukčne zaujímavej telocvični gymnázia P.d.Coubertina v Piešťanoch odohrali hráči ŽFA už 14.kolo Open ligy. Papierovým favoritom bol líder súťaže zo Žiliny. Hostia si však dobre pamätali prvý vzájomný duel, kedy sa v posledných sekundách poriadne zapotili proti húževnatému súperovi. Tento zápas bol úplne iný a to hneď z viacerých pohľadov. Draci si na lídra verili a zvolili útočnú taktiku, ktorá sa opierala o agilnú dvojicu reprezentantov do 21 rokov M.Směřičku a J.Halása. Žilinčania pricestovali do Piešťan neskoro pre veľký futbal. „Tréner ŽFA môže byť hrdý na svojich zverencov, ktorí hrávajú najvyššie futbalové súťaže v zahraničí a nemajú problém si odskočiť zahrať nejaký futsal“. ŽFA musela prispôsobiť taktiku tomuto faktu a po prvý krát v sezóne tréner navolil celozápasovú defenzívu. Unavení a žiaľ aj chorí hráči museli čeliť neustálym útokom drakov. Tí sa ujali vedenia po hlavičke J.Halása, ktorý upratal náhodne vyrazenú loptu do odkrytej brány. Netrvalo dlho a bolo vyrovnané. Prísne odpískaný faul a následný priamy kop využil krásnou strelou E.Valášek. Vedenie na stranu favorita strhol J.Baranovič, ktorého gól zbytočne rozdúchal vášne. Útočník ŽFA bodlom z miesta trafil prudko takmer stred brány, lopta sa odrazila od zadnej steny do ihriska a hráč neprejavil tradične žiadne emócie a odkráčal ku stredu ihriska. Domácich funkcionárov, divákov a aj rozhodcov to natoľko zmiatlo, že si na chvíľu mysleli, že strele skončila vedľa brány. Rozhodcovia však gól po následnej kontrole siete správne uznali. Ten istý hráč udrel aj pri ďalšom protiútoku, keď v plnom behu poslal projektil tesne k tyčke a prekvapil domáceho gólmana. Do pohodlného náskoku dostal hostí kapitán E.Novisedlák, ktorý bol dostatočne dôrazný v súboji od polovice ihriska a z veľkej vzdialenosti prekonal lobom zle vybiehajúceho I.Bobockého 1:4. Domáci 6 sekúnd pred polčasovým hvizdom strelili kontaktný gól R.Bobockým, ktorý na mieste vyškolil J.Baranoviča a nekompromisne skóroval. Druhý polčas by sa dal zhodnotiť ďaleko stručnejšie. Žirafy neustále stiahnuté do defenzívy efektívne odolávali tlaku domácich, ktorý zabúdali na zadné vrátka. Hostia po získaní lopty začali smerom dopredu viac kombinovať, čoho výsledkom boli už góly po pekných akciách. Skóre utešene narastalo až po 2:10. V závere zápasu hostia už viditeľne poľavili a miesto ďalšieho navyšovania náskoku svoje akcie zbytočne prekombinovávali. Draci túto situáciu využili a poľahky kozmeticky upravil konečný výsledok. Napriek tomu si hostia odvážali až nečakane ľahko z Piešťan plný bodový zisk a stále vedú priebežnú tabuľku Open ligy.

Piešťany Dragons Podolie -ŽFA ŽIRAFA Žilina 4:10 (2:4)

Dragons: I.Bobocký (21.M.Trebotický) – M.Směřička „C“, J.Halás, G.Makara, R.Bobocký, J.Šimor, M.Trebatický, D.Pyšný, L.Lackovič, tréner: Jozef Vrba

ŽFA: M.Kotuláč – E.Novisedlák „C“, T.Grznár, J.Baranovič, E.Valášek, J.Válek, T.Mičuda, tréner: Dušan Štaffen

Góly: M.Směřička 1, J.Halás 1, R.Bobocký 1, D.Pyšný 1 – E.Valášek 4, E.Novisedlák 2, J.Baranovič 2, T.Mičuda 1, T.Grznár 1

ŽK: L.Lackovič (Dragons)

ČK: L.Lackovič (po 2 ŽK)

Rozhodovali: M.Rogoň a M.Gajdošík

50 divákov

Dušan Štaffen (tréner ŽFA ŽIRAFA Žilina):

Neskutočne ma v poslednej dobe vyčerpáva predzápasové skladanie zostavy. O to viac sú naše výsledky pozoruhodné! Futsal bude ešte asi veľmi dlho vzhľadom na maximálne skromné finančné podmienky futsalu v tieni svojho veľkého futbalového brata. Už ani nepočítam zápasy, kedy brankár T.Mičuda musel pre náš nízky počet vypomáhať v poli...Pred duelom v Piešťanoch som mal zo súpera rešpekt. V doterajšej fáze súťaže to bol súper, ktorý podal na našej palubovke jednoznačne najlepší výkon. Vzhľadom na naše možnosti sme museli pristúpiť k hlboko defenzívnej taktike. V prvom polčase mali viac z hry domáci, prestrieľali nás, ale to všetko bolo súčasťou taktiky. Strelili sme niekoľko gólov, ktoré neboli z kategórie ukážkové, ale na viacerých mali výrazný podiel domáci brankári. V druhom polčase sme už ale predviedli niekoľko krásnych kombinácii, na konci ktorých boli pekné góly. Výsledok je pre domácich po ich obrovskej snahe krutý, ale aj taký vie byť šport.