MFŽL Žilina sr. VII: JFC Real Kinekus 5:2 MFK Hájik

V nedeľnom zápase nám absentovalo viacero hráčov, z dôvodov plnenia si povinností vo futbalových klubov. Do zápasu sme vykročili neskutočne efektívne, keď už v prebiehajúcej 2. minúte rozvlnil sieť náš kapitán Lukáš Labant, ktorého našiel prihrávkou Juraj Brezáni. Stále sme sa snažili strieľať, len čím čas ubiehal, tým menej sme mali na to príležitosti. V 6. minúte po faule hostí z Hájika v strede palubovky sa k lopte postavil jeden z pilierov našej obrany Michal Janči a presnou strelou zvýšil náš náskok už na 2:0. Tento moment mierne nabudil súperov a hrnuli sa častejšie do útoku. Vytvorili si pár šancí a ich tretia strela na bránu žala úspech, keď Ján Martinec strelil kontaktný gól, ktorý veľmi posilnil psychiku súpera. Zápas bol odvtedy veľmi vyrovnaný. Šance boli na oboch stranách. Nás neskutočnými zákrokmi zachraňoval Patrik Dulačka, ktorý ich vyťahoval jeden za druhým. V 22. minúte však nastalo v 2. najlepšej obrane 7.ligy nedorozumenie a následný nepriamy kop premenil znova Ján Martinec a znova mu nahrával Peter Čuraj. Do polčasu sa skóre nemenilo a aj počet striel sa vyrovnal. Nerozhodný stav platil aj takmer v celom 2. polčase. Priebeh hry sa nezmenil.. šance boli aj u hostí aj na strane domácich. Zápas mal veľmi dobré tempo a nasadenie, hráči oboch tímov siahali skoro až na dno svojich síl. Vyhrať muselo mužstvo, ktoré plne útočilo, ale nezabúdalo aj na obranu. Rozhodnúť o víťazstve sa nám podarilo až v závere zápasu, keď 3 minúty dokonca stretnutia zobral na seba zodpovednosť kapitán Realu Lukáš Labant a za pomoci asistovania Andreja Sňahničana vsietil gól na 3:2. Hráči hostí si po tomto góle chceli vstúpiť do svedomia a pokúsiť sa znova vyrovnať, tak si avizovali oddychový čas, ale už o minútu náskok zveľadil Juraj Brezáni, ktorý svojím piatym a šiestym gólom v sezóne upravil výsledok zápasu na 5:2. Na jeden z jeho gólov mu nahrával Filip Loos. Výsledok ale nezodpovedá výkonom na ihrisku, spravodlivá by bola remíza, alebo naša výhra len o jeden gól. Hráčom zápasu sa stal Juraj Brezáni, ktorý toto ocenenie získal už 2-krát. Jesenná futbalová časť skončila, tak veríme, že do ďalších zápasov budeme nastupovať už v plnej zostave. Niektoré veci by sme potrebovali natrénovať a preniesť do zápasu, aby sme dokázali v každom zápase znova naplno bodovať.