Žilina: s Profisom víťazne.

Počas uplynulého víkendu (18. a 19.9.10) odohrali žirafy dva zápasy. V sobotu im bol súperom Profis Sharks Bratislava, už aj so staronovým názvom (slovíčko „Profis“ nahradilo „Team“). Hostia boli favoritom, v ich doteraz jedinom zápase aktuálnej sezóny „vyprášili“ nováčika zo Žiaru na jeho ihrisku vysoko 10:2.

Žilinský duel mal ale celkom iný priebeh. Domáci mali už v 1.39 výhodu presilovej hry, keď bol za podrazenie vylúčený Regula. Zároveň s vypršaním jeho trestu zakončili žirafy peknú akciu gólom Vojaského a ujali sa vedenia, 1:0. Ubehlo iba 80 sekúnd a skóre sa menilo znova. Na 2:0 zvyšoval v 4.59 Lajčiak. Jeho umiestnenú strelu do ľavého horného rohu, takmer od „modrej“, zrejme brankár Šajar cez hradbu tiel ani nevidel. Následne mal Profis početnú výhodu ale zníženia sa nedočkal. Všetky jeho pokusy neomylne likvidoval mladík Krško. Aj druhú tretinu začali lepšie domáci. Nebezpečne zakončoval tiesnený Barbořák, po nezištnej prihrávke od Lajčiak. Boli to však Bratislavčania, ktorí mohli skórovať. Od 18. minúty hrali takmer 4 minúty presilovú hru, nič z nej však nevyťažili. Žirafy prestáli tlak a opäť sa radovali v 29. minúte keď na 3:0 zvyšoval Slovák. V poslednej tretine sa už hralo pre divákov. V ideálnom hokejbalovom počasí predviedli hráči oboch mužstiev niekoľko „pozerateľných“ kombinácií, skóre sa už nezmenilo. Žilinčania podali kompaktný výkon a zaslúžene vyhrali. Najlepším hráčom na ihrisku bol brankár Krško, ktorý si iba v druhom zápase medzi seniormi, pripísal „čisté konto“.

Lacko M., kapitán HBC Žirafa Žilina: „Pochvalu si zaslúži celé mužstvo za vynikajúci kolektívny výkon a osobnú statočnosť každého jednotlivca.“

On-line prenos zo stretnutia nájdete TU.