Žirafy vedú v sérii 2:0

Po dvoch domácich zápasoch vedieme v sérii 2:0 , čaká nás ešte vyhrať jeden zápas. Dievčatá boli pripravené na hru Nitry, vedeli čoho sa majú vyvarovať a čo ich bude v zápase čakať. Sám som prekvapený, ako do bodky splnili to čo som od nich chcel, nehovorím že to bolo úplne bez chýb, ale takto nejak si predstavujem, že by sme sa mali prezentovať na ihrisku. Rýchlou kombinačnou hrou s pohybom na ihrisku. V sobotňajšom zápase sme dominovali, možno aj vďaka prostrediu, kde pravidelne trénujeme. Dievčatá si pochvaľovali a konečne si vychutnali pravý "domáci" zápas. Súper odolával prvú tretinu, ale zbytočnými vylúčeniami nám dával priestor na strelenie gólov. Tretiu tretinu zahrali aj menej skúsenejšie hráčky a bez väčších emócii sme si zapísali prvé víťazstvo v sérii. V nedeľu posilnená Nitra nezachytila úvod zápasu a šnúrou piatich gólov sme si vybudovali dostatočný náskok. Druhá tretina sa z našej strany niesla vo vlažnom tempe bez pohybu a súperovi sme dávali až moc priestoru. Do tretej tretiny sme vstupovali stým, že ideme využiť ponúknutú presilovú hru, ale čo čert nechcel po kurióznom góle sme inkasovali. Už aj počas sezóny sa parkrát ukázalo, že sila tohto tímu je obrovská a to čo v minulosti dokázalo úplne rozhodiť mladé neskúsené hráčky teraz bez problémov prehryznú a bojujú až do konca. Škoda zbytočných emócii v závere zápasu, ale k tomu sa vyjadrovať nebudem. Súperovi sa chcem ospravedlniť v mene klubu za palubovku, ktorá po sobotňajšom Grand Prix v karate vypadala, akoby sa tam športovali "prasce" a spravili sme všetko, čo sa v tom momente dalo spraviť.