Po roku Žirafy opäť vo FINÁLE

Po dvoch vyhratých zápasoch 8:2, 8:4 na domácich palubovkách cestovali Žirafy s matchbalom do Nitry s cieľom ukončiť sériu už v sobotu. V prvej tretine Žilina ustála domáci nápor aj vďaka v pohode chytajúcej Mládenkovej. V tretej minúte zápasu po kombinácii Sedláková  Šutariková druhá menovaná otvorila skóre. V 10. minúte opäť po prihrávke Sedlákovej Krivulčíková vymietla pravý horný roh domácej brankárke. V 15. minúte ponúknutú presilovú hru využila Ferencová a upravila skóre po prvej tretine na 3:0 pre Žirafy. V druhej tretine najprv v presilovej hre Nitra znížila, ale o necelé dve minúty Klapitová našla v brejku Grečnárovú a bolo opäť o tri góly. Šance sa striedali na oboch stranách, k slovu sa dostala v tejto sérii dobre strážená Dugovičová, ale opäť len vylúčeniami. V semifinálovej sérii nazbierala 23 trestných minút a pridala jednu asistenciu. Nitra sa pokúsila v 43. minúte zdramatizovať zápas, presadila sa svojim druhým gólom Janegová, ale o päť minút Hrošová našla pred bránkou voľnú Grečnárovu a vrátila tak pohodu na hokejky Žiliny. V závere ešte skompletizovala hat-trick hosťujúca kapitánka Janegová a po výsledku 5:3 Žirafy putujú do finále. Vo finálovej sérii sa Žirafám postaví jeden z dvojice Pruské, Tvrdošín. Finálová séria začína už budúci týždeň 16. a 17.4 prvými dvoma zápasmi.