Skalica víťazne i proti majstrovi.

HbK 87 Skalica - LG TPS Bratislava  2:0 (0:0,0:0,2:0)

góly: 34:42 Martinusík(Kolínek), 44:39 Sobol(Krajsa)
vylúčenia:4:3,využitie 0:0,v oslabení 0:0,strely na bránku:11:34 rozhodovali:Neczl,Černý; divákov:30

Počas uplynulého víkendu hostila Skalica úradujúceho majstra z Bratislavy. Domáci nastúpili v oklieštenej zostave kvôli viacerým zraneniam a tak sa zdalo, že zápas bude jednostrannou záležitosťou hostí. Zeleno-bieli  však od úvodného buly svojou obetavou a disciplinovanou hrou strpčovali hosťom ich ofenzívne ťaženie a tak zostal stav skóre dlho bez zmeny. Rozhodlo sa až v záverečnej tretine. V čase  narastajúceho tlaku Bratislavy našiel presnou prihrávkou na červenej čiare v piatej  minúte Kolínek  Martinusíka, ktorý si obehol s prehľadom hosťujúceho obrancu a strelou popri lapačke Kalisa poslal svoj tím do vedenia. Po zmene strán hráči LG vystupňovali svoj tlak v snahe o vyrovnanie, no ani z vyložených  príležitostí  neboli schopní prekonať domácu obranu. V čase 41:52 bol vylúčený autor dovtedy jediného gólu zápasu Martinusík, keď ratoval v poslednej možnej chvíli, no ani túto možnosť  hráči z hlavného mesta nedokázali pretaviť vo vyrovnávajúci gól ,a tak sa pri power-play do prázdnej bránky cez celé ihrisko trafil kapitán Sobol a rozhodol tento dramatický duel.