UFŽL ŽA seniori: štartuje pohár.

Tesne pred zavŕšením bojov v UNIHOC Florbalovej Žirafa Ligy Žilina – seniori, štartuje pre zvyšok prebiehajúcej sezóny pohár. Seniori sa tak pripoja k starším žiakom, ktorí už majú zápasy rozbehnuté. Jeho obdoba je rovnako pripravená aj pre kategóriu mladších žiakov. V budúcnosti sa tiež počíta s takýmto formátom sezóny, avšak zápasy pohára by mali prebiehať paralelne s ligovými duelmi, čiže sa obe „súťaže“ budú hrávať priebežne.

Herný systém

V pohári je prihlásených 9 družstiev (osem ligových, bez družstiev Hoteláci a IBK Uvf´s, doplní ŠK Juventa). Pohár sa hrá systémom každý s každým jedenkrát a zápasy sa započítavajú do spoločnej tabuľky. Dĺžka zápasu zostáva nezmenená - 3 x 15 min. čistého času. Každé stretnutie sa hrá až do rozhodnutia. V prípade remízy po riadnom hracom čase nasleduje 5 minútové predĺženie s rýchlou smrťou. Pokiaľ rozhodnutie nepadne v predĺžení, nasledujú samostatné nájazdy – traja hráči z každého družstva. Pri rovnosti bodov rozhoduje o konečnom umiestnení rozdiel v skóre.