FHŽL ŽA seniori I.: poznáme dvoch semifinalistov.

Druhý štvrťfinálový víkend priniesol dvom tímom postup medzi semifinalistov. Podľa predpokladov to najkratšie trvalo, aj bez náznaku zaváhania, obhajcovi titulu a víťazovi základnej časti Slimákom. Mladíci z U19 nemali ani najmenšiu šancu. O poznanie viac sa „zapotili“ chlapci z Euroimpexu. Avšak Lopušná aj napriek snahe neuhrala ani zápas. Na víťazstvo treba strieľať góly a to je momentálne najväčšia slabina Kysučanov. Aj Euroimpex sa v prvých dvoch dueloch trápil, ale v treťom ožil a bez problémov vyhral. Prekvapenie v tretej sérii sa zrodilo na úkor Maple Leafs (3.). V sobotu si, v nie ideálnej zostave, poradili s KNM opäť 4:2. Nedeľa bola ale úplne iná. Javorové listy prišli v takmer kompletnej zostave, ale paradoxne „uškodilo“. V drese KNM úradoval Drábik a dvoma gólmi sa výrazne pričinil o kysuckú úspech a zníženie série. Až v piatom zápase sa rozhodne posledná dvojica. Žirafy (5.) po sobote viedli nad Nortonmi (4.) 2:1, keď po relatívne „jednoduchom“ priebehu vyhrali 5:2. Na druhý deň sa obraz hry zmenil o 180 stupňov. Nortnoni bez väčšieho odporu zvíťazili 0:3 a vyrovnali stav na 2:2. Rozhodne sa teda až v piatom zápase. Štvrťfinále bude pokračovať tretím víkendom 21. a 22. mája 2011: