Butowski viedol Ružinov k víťazstvu

Reebok  Hockey Ružinov – DT Žirafa Pov. Bystrica          7:1 (2:0, 3:1, 2:0) Góly: Huber (Šimora), Šimora (Behúl), Cvik (Rímsky, Behúl), Polák (Rímsky), Varga (Šimora), Vannay (Šimora), Danko (Varga, Behúl)

Tresty: Polák, Šurek, Križan

Vylúčenia: 3-2

Zostava: Butowski – Vannay, Kovalík, Šurek, Cvik, Križan, Andris – Rímsky, Polák, Zelenák, Varga, Behúl, Pápež, Huber, Danko, Šimora

Ružinov nevstúpil do zápasu najlepšie a hneď od úvodných minút musel čeliť tlaku hostí, ktorí vyzeral naozaj hrozivo. Nebyť nováčika Butowskeho, mohol prehrávať kľudne rozdielom triedy. Jeden útok za druhým sa rozbíjali o domáceho golmana, ale ten vzdoroval ako ostrieľaný harcovník. Po ojedinelom útoku domácich servíroval loptu pred bránu Pápež, tá sa poodrážala a posledným strelcom bol Huber. Domáci sa dostali týmto gólom do vedenia a mohli hrať v pohode. Hostia z Považia sa ešte viac zakusli do súpera, ale Butowski mal proste svoj deň. Naopak boli to domáci, ktorí sa tešili z ďalšieho gólu. Po strane posunul loptu Varga, Behúl ju predĺžil po mantineli na Šimoru. Ten rútiac sa sám na Michaleca z ostrého uhlu, ho určite svojou strelou popod betóny prekvapil – 2:0. Do konca tretiny ostávali necelé dve minúty, keď sa previnil Polák. Túto presilovú hru prerušil klaksón a Ružinov si mohol oddýchnuť. Druhá časť sa začala krátkou presilovou hrou Považanov, ale bez efektu. Domáci prestali pôsobiť ospalým dojmom (aj keď k ideálnemu výkonu to malo ďaleko) a tlačili sa viac do útoku. V 4´ nechal od polovice strieľať Behúl hosťujúceho Hájeka a Butowski prvý krát lovil loptu zo svojej siete (ako sa ukázalo neskôr naposledy). V 5´ mali hostia opäť výhodu presilovej hry, to sedel Šurek (vysoká hokejka). Ružinov pozorne bránil a hneď po skočení piateho hráča na plochu udrel znovu. Biliardovú kombináciu Rímsky, Behúl, Cvik ukončil gólom do prázdnej brány posledne menovaný. V 11´ sa previnil strelec jediného gólu hostí Hájek (zdržiavanie). Ružinov trestal, Rímsky posunul Polákovi a ten sa nemýlil. Ďalší úder prišiel v 14´, keď novic Šimora prihral v situácií 2-1 Vargovi a ten trafil presne do odkrytej časti brány. Tesne pred druhou sirénou mal odkrytú bránku Cvik, ale jeho strela skončila na obrancovi. Do tretej časti šli domáci s vedením štyroch gólov, ale súper vôbec nepôsobil odovzdaným dojmom. Útoky sa striedali a brankári podržali svoje mužstvá. Gól predsa len padol v 5´, keď Šimora pekne našiel nabehnutého Vannaya a ten sekanou strelou vsietil. V 9´ sa previnil Križan sekaním, ale obrana stála na pevných nohách a ešte k tomu ju podporoval v pohode chytajúci Butowski. Diváci videli veľa pekných akcií, avšak gólom skončila len jedna. A to, keď v presilovej hre (13´ Macháč - sekanie) dostal krížnu prihrávku od Vargu Danko. Bombou k tyči nedal brankárovi šancu. Stanovil výsledok zápasu na 7:1, čo bolo určite veľmi kruté pre hostí.