EFCQ Vrhnika 2011: na úvod proti favoritovi z Maďarska víťazne

24.8.11 CVČ Unihoc Žirafa Žilina – Phoenix Fireball SE (HUN) 6:5 (1:3, 3:0, 2:2)

.

Góly: 02:45 Bernátová Barbora 1:1, 22:37 Ferencová Alexandra 2:3, 27:19 Ferencová Alexandra 3:3, 36:01 Backová Karin (Majtánová Zuzana) 4:3, 50:33 Backová Karin presilovka 5:5, 53:01 Backová Karin 6:5

.

Strely : 21 – 19, Vylúčenia: 1 – 1, Presilovky: 1 – 0

.

Hráč zápasu : Ferencová Alexandra (Žirafa Žlina) – Radácsi Kristína (Phoenix Fireball)

.

Zostava: Mládenková – Klapitová, Kadučáková, Ferencová, Štrbová – Majtánová, Backová, Krivulčíková, Grečnárová, Bernátová, Hrošová, Gešová, Bugáňová

.

Žirafy nastúpili na svoj historicky prvý zápas v EFCq (EuroFloorballCup Qualification) s rešpektom a bolo vidno nervozitu a aj trému na hokejkách. Favorizované maďarky nepúšťali žirafy pred svoju bránku a väčšinu času prvej tretiny diktovali tempo hry. V druhej minúte otvárala skóre Szarvas, no o minútu a dvadsať sekúnd sa presadila vyrovnávajúcim gólom Bernátová. Zo strany žiráf to bolo v prvej tretine všetko, naopak maďarky zvýšili svoje vedenie po góloch Szarvasovej a Hotzovej na 3:1. Cez prestávku si žirafy vyčistili hlavy na čerstvom vzduchu, pretože v hale panuje neznesiteľné teplo a stojaci vzduch. S odhodlaním zvýšeného pohybu a aktívnym napádaním rozohrávky súpera sa im podarilo otočiť nepriaznivý stav na svetelnej tabuli. Najprv v 23. minúte kapitánka Ferencová znížila na rozdiel jedného gólu a o päť minút neskôr opäť kapitánka Ferencová vyrovnala na 3:3. Maďarky sa nevedeli vysporiadať s naším aktívnym napádaním a rýchlym prechodom do útoku. K brankárke Mládenkovej sa dostávali len sporadicky. Štyri minúty pred záverom druhej tretiny našla Majtánová pred bránkou voľnú Backovú a žirafy viedli 4:3. V tretej tretine si žirafy vybrali slabšiu chvíľku a maďarky to dokonale využili. Po góloch Radácsi (najlepšia hráčka Maďarska 1+2) a Kovács na tabuli svietilo 5:4 pre maďarky. Oslavu gólu prehnala Kovács a ponúkla tak žirafám možnosť zahrať si presilovú hru. Stačilo im len 11 sekúnd a stav bol vyrovnaný 5:5. Strelcom gólu bola Backová. V 54. minúte zachytila rozohrávku Backová a strelou zápästím vstrelila víťazný gól zápasu. V záverečnej minúte žirafy ešte nastrelili tyčku a s prehľadom sa ubránili powerplay maďariek.

Do turnaja sme tak vstúpili výhrou proti favorizovaným maďarkám, aj napriek nervozite a neznesiteľnému teplu dievčatá ukázali, ako sa bojuje do posledného hvizdu rozhodcu. Po večernom rozbore zápasu nás čakal relax na terase.