EFCQ Vrhnika 2011: Žilina potvrdila formu proti slovinskému majstrovi.

25.8.11 CVČ Unihoc Žirafa Žilina – FBC Borovnica (SLO) 7:1 (4:0, 2:1, 1:0)

.

Góly: 04:20 Ferencová Alexandra  1:0, 09:57 Backová Karin 2:0, 14:11 Krivulčíková Michaela 3:0, 16:32 Bugáňová Mária (Hrošová Miroslava) 4:0, 27:44 Štrbová Kristína 5:1, 34:05 Backová Karin (Bernátová Barbora) 6:1, 56:21 Grečnárová Barbora (Bugáňová Mária) 7:1

.

Strely : 35 – 24, Vylúčenia: 3 – 0, Presilovky: 0 – 0

.

Hráč zápasu : Backová Karin (Žirafa Žlina) – Gabrovsek Barbara (FBC Borovnica)

.

Zostava: Mládenková – Klapitová, Kadučáková, Ferencová, Gešová – Majtánová, Backová, Krivulčíková, Bugáňová, Bernátová, Hrošová, Štrbová, Grečnárová

.

Po relaxe pri mori na plážach v meste Piran žirafy o 19:45 čakal zápas s domácim celkom FBC Borovnica. Nástup do zápasu mali žirafy impozantný, v 5. minúte sa presadila kapitánka Ferencová, v 10. min Backová, v 15.  min Krivulčíková (v oficiálnom zápise uviedli Bernátovú, ktorá v tom momente nebola na ploche) a skóre prvej tretiny uzavrela Bugáňová po prihrávke Hrošovej. V druhej tretine žirafy poľavili z nasadeného tempa z prvej tretiny a dávali tak priestor hráčkam Borovnice, ktoré to aj využili na vstrelenie gólu, menovite Gabrovšek (hráčka zápasu FBC Borovnica). Za žirafy sa v druhej tretine presadila Štrbová a Backová po prihrávke Bernátovej. Tretia tretina sa niesla v uvoľnenom tempe s evidentným šetrením síl na záverečný duel skupiny, ktorý rozhodne o postupujúcich do semifinále. Žirafám stačí neprehrať a stanú sa víťazom základnej skupiny a v semifinále by sa stretli s druhým tímom z A skupiny. Prípadná prehra s UHC Schaan (Lichtenštajnsko – hráva prvú ligu vo Švajčiarsku) by žirafy  odsunula napriek vyhratým dvom zápasom na tretie miesto v skupine a hrali by tak len o 5. – 7. miesto, čo by bolo veľkým sklamaním po predvedených výkonoch na turnaji. Zápas UHC Schaan – CVČ Unihoc Žirafa Žilina sa začína o 14:00.