EFCQ Vrhnika 2011: Žirafy do semifinále z prvého miesta.

26.8.11 UHC Schaan (LICH) - CVČ Unihoc Žirafa Žilina 4:7 (0:4, 3:3, 1:0)

.

Góly: 01:41 Hrošová Miroslava (Grečnárová Barbora) 0:1, 07:35 Majtánová Zuzana 0:2, 09:16 Kadučáková Miroslava (Klapitová Katarína) 0:3, 13:18 Grečnárová Barbora 0:4, 26:31 Backová Karin (Bugáňová Mária) 2:5, 27:53 Backová Karin (Krivulčíková Michaela) 2:6, Krivulčíková Michaela (Backová Karin) 2:7

.

Strely : 40 – 43, Vylúčenia: 1 – 0, Presilovky: 0 – 0

.

Hráč zápasu : Backová Karin (Žirafa Žlina) – Ludwig Rebecca (UHC Schaan)

.

Zostava: Mládenková – Klapitová, Kadučáková, Ferencová, Štrbová – Majtánová, Backová, Krivulčíková, Grečnárová, Bernátová, Hrošová, Gešová, Bugáňová

.

Žirafy aj napriek dvom výhram museli v tomto zápase minimálne remizovať, aby postúpili do semifinále z prvého miesta. Prípadná prehra by znamenala iba zápas o 5. – 7. miesto. O výborný vstup do zápasu sa postarali svojimi premiérovými gólmi Hrošová, Majtánová, Kadučáková. Štvrtý gól v prvej tretine  pridala Grečnárová a výsledkom 4:0 pre žirafy sa skončila prvá tretina. Žilinčankám sa darila kombinácia, hýrili pohybom, ale do druhej tretiny vstúpili zaspato, čo súper využil na vstrelenie dvoch gólov. Žirafy ale nepoľavili a po dvoch góloch Backovej a jednom Krivulčíkovej zvýšili na 7:2. Záverečná tretina žirafám vôbec nevyšla, nedarila sa kombinácia a súper hrozil z brejkov. Po zápase mohli byť hráčky Žiliny spokojné s konečným výsledkom a prvou tretinou. Víťazstvom si zabezpečili prvé miesto v tabuľke a v semifinále sa stretnú s tímom z Nemecka UHC Sparkasse Weissenfels o 16:30.