SHbE seniorov - Martin: na Liptove sme získali plný počet bodov.

Domáci nastúpili do zápasu lepšie, už v čase 01:02 prekonal nášho gólmana strelou pomedzi betóny Balažovič. Následne mali domáci výhodu presilovky, no túto hrozbu sme už ustáli. Naopak, v 7dmej minúte už bolo vyrovnané, po Bieleného strele sa svojim dôrazom presadil Wagner. Domáci sa dostali do vedenia ešte raz, to keď po chybe v našej obrane našiel Plevák Fialu a bolo 2:1. Rozháraná hra v prvej časti pokračovala aj naďalej, a tak už diváci gól nevideli.  Po dohovore na striedačke sme nastúpili do druhej časti omnoho lepšie, dostávali sme sa čoraz viac pred Puvákovu bránku a ten sa mal čo obracať. Na 2:2 sa podarilo vyrovnať Bielenému, ktorého poslal krásne do úniku Kollár. Domáci mali veľkú šancu po strele Kráľa, no Jurošek zastavil loptičku ešte pred bránkovou čiarou. V poslednej minúte tejto časti opäť ušli s chuťou hrajúci Wagner s Bieleným a bolo už 2:3. V záverečnej časti videli diváci najzaujímavejší hokejbal okorenený množstvom drobných šarvátok. Mikuláš mal najprv veľkú šancu na vyrovnanie počas presilovky 4 na 3, no výborne sme bránili a boli sme to my, kto sa mohol tešiť z gólu - v 36 min po strele Učníka doklepol loptičku za Puváka Michnáč a bolo 2:4. Už o minútu na to sa naša prvá lajna mohla tešiť opäť, keď Michnáč po Tomkovom priťuknutí príklepom upravil na 2:5. Domáci následne zbytočne pritvrdili, čoho výsledkom bol Girgoškov predčasný odchod pod sprchy. Na konečných 2:6 v náš prospech upravil po peknej Kollárovej prihrávke najlepší hráč zápasu Bielený, ktorý si v ňom pripísal celkovo 4 body za 3 góly a asistenciu.

Hoci malo stretnutie z našej strany všetky prvky úvodu sezóny, dôležité sú pre nás najmä tri body, ktoré sme na horúcej Liptáckej pôde získali. Najbližšie odohráme zápas tentokrát doma, v nedeľu 11.9. privítame o 13:00 na Sokolovni nebezpečný team z Pruského, ŠKB Martin - ŠK 98 Pruské.