SHbE – Žilina: proti LG bojovnosť nestačila.

Žilinčania nemali veľa šťastia pri vyžrebovaní Slovenskej hokejbalovej extraligy seniorov 2011/12. Súťažnú premiéru v novom ročníku absolvovali na ihrisku bronzového tímu z ostatnej sezóny – LG Bratislava. S týmto súperom majú žirafy veľmi negatívnu sériu. V hlavnom meste už nevyhrali tretíkrát v rade a opäť sa im nepodarilo streliť ani jeden gól. „Tešiť“ môže iba „prijateľný“ gólový rozdiel. Po dvoch trapasoch 7:0 prišlo v sobotu „poľavenie“ a iba štyri presné zápisy domácich. Treba však priznať, že na tom mal výrazný podiel výborne chytajúci Maťo Krško, zrejme najlepší aktér na ploche. Proti skúsenému LG s kvalitnou aj početnou zostavou nemala omladená Žilina veľa nádejí. Pri absencii dvoch agilných útokov to asi ani inak nemohlo dopadnúť.

Domáci začali výrazným tlakom, ktorý im vydržal až do 10. minúty. Žilina ho prečkala bez väčšej ujmy, najrýchlejšie sa do prevádzkového tempa dostal gólman Krško. Postupne sa pripájali aj ďalší a na konci prvého dejstva už bolo na ihrisku vidieť aj druhého účastníka. V prostrednej tretine sa už častejšie dostali k slovu aj Žilinčania. Paradoxne, v momente keď na dve-tri minúty zavreli domácich na ich polovici, prišiel prvý presný zásah. Po hrubej chybe sa presadil Vavro a otvoril strelecký účet - 1:0. Žirafy sa nevzdali ale prišla 26. a 27. minúta a s nimiúplná strata koncentrácie. V rozsahu 38 sekúnd padli ďalšie dva góly a opäť do bránky hostí – 3:0. Čo sa Bratislavčanom nepodarilo v prvej štvrťhodinke, vyšlo v nasledujúcej. Za nezmeneného stavu sa išlo na druhú prestávku. Posledná časť hry už bola pokojná. Domáci sa bavili hokejbalom, žirafy sa urputne snažili aspoň o čestný úspech. Nepodarilo sa, aj napriek viacerým sľubným príležitostiam. Štvrtá zmena na ukazovateli už bola iba logickým výsledkom prevahy LG – 4:0. Omladené žirafy sa snažili, ale po troch hrubých chybách boli vytrestané. Na úvod sezóny sa hral celkom pozerateľný a technický zápas. Mimoriadne korektný súboj sa obišiel bez zbytočných emócií. Iba tri menšie tresty hovoria za všetko.

Viac (on-line textový prenos, galériu, štatistiky, ...) nájdete v detaile zápisu TU.