ZEX - Žilina: zápas s Nitrou hodnotí Katka Klapitová.

ZEX - Žilina: zápas s Nitrou hodnotí Katka Klapitová. Po nie až tak podarenom úvodnom zápase sme s čistými hlavami cestovali v našom sympatickom minibuse do Nitry. Po ich nepodarenom úvodnom stretnutí proti Pruskému sme sa chceli minimálne rovnako vytiahnuť. Prvú tretinu sme sa naštartovali, strieľali z každej pozície a hrali pozerateľný florbal, kde šance boli na oboch stranách. Vyhrali sme ju 3:0, po 2 presných zásahoch Ferencovej(ktorá mala dobre nabehnuté na hetrickové pečenie koláču) a Grečnárovej.  Druhú tretinu sme nechceli opakovať vo včerajšom štýle, no čo sa opäť raz nestalo. To isté. Pokračovali sme v neúspešnom okupovaní súperovej brány a na druhú stranu v brejkoch na našu. Strelili sme síce 4 góly, keď hneď na začiatku na trafila Ferencová( s už istým koláčom) a dokonca pridala ďalší ale prispeli aj Polláková a Hrošová(podľa súpisky Krivulčíková, ale rozhodcovia sa zas raz pomýlili). Súperky však nezaostávali a vstrelili nám 2 góly. V záverečnej tretine sme sa snažili začať predvádzať kvalitnejší florbal, no súper naše akcie blokoval a naďalej ohrozoval bránu. Podarilo sa nám streliť konečné 2 góly po strele Backovej a v presilovej hre po zásahu Pollákovej, ktorá „nevedela čo s loptou“ tak dala gól. Na druhej strane sme v oslabovke dostali jeden gól a snažili sme sa ešte tlačiť na súperky, kde ale naše šance zostali nepremenené a pokusy márne. Nepadlo tam nič. Záverečný stav 9:3 nie je zlý, ale v pomere ku všetkým šanciam je minimálne sklamaním. Dúfajme že v Poľsku proti kvalitnejším súperom ukážeme niečo viac, ako tento víkend v ZEX.