ZEX - Žilina: po zápase s Trenčínom očami Katky Klapitovej.

Na náš prvý tohtoročný zápas sme privítali súperky z Trenčína, družstvo, ktoré nám nie veľmi florbalovo sedí. Do prvej tretiny sme išli s jasným cieľom rozstrieľať súpera. Strely síce boli, ale buď bez vážnejšieho ohrozenia brány alebo vedľa. Skrátka strelecká smola, ktorú v štvrtej minúte prelomila Pollákova svojím premiérovým gólom v drese žiráf. Odpoveď Trenčína na seba nenechala dlho čakať, keď v ich presilovej hre nahodená lopta skončila v našej sieti. Do konca tretiny sme pridali ešte 2 góly, obidva po presných strelách Backovej. Nabudené po prestávke sme vstupovali do druhej tretiny s úmyslom konečne ukázať rolu favorita. No čo sa nestalo. Absolútna pasivita v bránení aj v napádaní, nepremieňanie šancí, nudná a pomalá hra. Dali sme len jeden gól po strelení Krivulčíkovej. Tretia tretina a naša šanca ukázať sa, keď do hry boli zapojené všetky hráčky. Hrali sme o niečo málo lepšie ako v druhej tretine ale stále sa nebolo na čo pozerať. Z 3 presilových hier sme premenili len jednu po ďalekonosnej strele Ferencovej. Trenčanky pridali ešte jeden gól a ďalší, ktorý bol síce strelený po siréne, no rozhodcovia ho z vyššie neuvedených dôvodov uznali. Nechcelo sa nám hádať, tak sme dovolili súperovi upraviť stav na konečných 3:5 v náš prospech. Všetci sa ale môžeme vyhovoriť na to, že to bol prvý zápas a my vieme, aké bývajú chaotické.