FHŽL Žilina - sr. II.: gólová prestrelka ,,Rosina vs Predátori,,.

Zápas, ktorý priniesol všetko a pre nezaujatého diváka bol určite zaujímavý. Začiatok zápasu sa niesol v rýchlom tempe, no snažili sme sa pred favoritom nerobiť chyby a držať modrú čiaru, čo sa nám v prvej tretine perfektne darilo. Súpera sme nepúšťali do veľkých šancí a sami sme mali dva sľubné brejky, no znova viazlo zakončenie. Akoby nám neprialo, no nakoniec naša snaha v prvej tretine nevyšla nazmar, keď po nahrávke M.Janíka upratal na dvakrát loptičku do brány D. Fojtík. Prvú tretinu sme následne po góle ubránili a tak na tabuli svietil prekvapujúci výsledok 1:0 pre Predátorov. Samozrejme v prestávke sme vedeli, že Rosina do druhej tretiny nastúpi v ešte väčšom tlaku. Okamžite sa to aj potvrdilo keď pár minút po začiatku druhej tretiny Rosina vyrovnala. Nakoplo ju to a nám to zobralo sily sa vzpierať súperovi. Prestali sme hrať našu hru, naša modrá čiara bola priechodná a Rosina to patrične využívala. Druhú tretinu sme nezvládli v žiadnom smere a preto na konci svietil výsledok 4:1 pre Rosinu. Do tretej tretiny sme to stiahli na dve formácie a chceli sme minimálne s výsledkom niečo urobiť. Hra bola vyrovnaná, šance boli na oboch stranách, no prvý gól sme dali my a znížili sme nepriaznivý stav na 4:2. No hneď na to prišla fatálna chyba v obrane a súper znova skóroval (5:2). Na hokejkách sme už nemali nervozitu, snažili sme sa neurobiť hanbu a znova sme skórovali, tentokrát z presilovky.(5:3) Ale súper ako cez kopírku vzápätí znova zvýšil - 6:3. Už ostávalo len pár minút do konca zápasu a po peknej akcií, ktorú potiahol D. Fojtík zakončil I. Dupkala a to bola zároveň aj bodka za pekným stretnutím. Jedno ma samozrejme teší, že chalani bojovali , že prvá tretina ukázala, že máme na to aby sme potrápili hocakého súpera ale je len na nás, či udržíme v rovnováhe nielen fyzické ale aj psychické sily. Tento zápas nám vyšiel aj strelecky, no škoda veľkej absencie obrancov čo ukázala druhá tretina keď sme súpera neudržali. Chalanov chválim, Rosine blahoželám k zaslúženej výhre. Dúfam, že do budúcnosti sa naša hra bude niesť v takej bojovnosti ako to bolo v zápase proti Rosine.