FHŽL Žilina - sr. II.: oklieštená zostava TJ Sokolov ,,zakopla,,.

Tento zápas ukázal, že aj ,,nerovnováha síl,, rozhoduje.V prvej tretine na nás Sokoli vybehli a horko ťažko sme ich dokázali brániť. 4. minúta a prvá naša presilovka, ktorú sme ale vôbec nezvládli a 12 sekúnd po jej začiatku sme inkasovali v presilovke. Sokoli vládali behať, snažili sa nás napádať, no po jednej peknej akcií M. Fujaka, ktorý si obhodil dvoch obrancov, Sokoli znova faulovali a bola pred nami druhá presilovka. Tentokrát s opačným koncom, keď po strele Lukáša Kubalu sa loptička odrazila pred bránu a M.Kuliha ju len doklepol do prázdnej časti brány (1:1). Hra bola vyrovnanejšia a po prvom našom faule mal súper šancu presilovky. Tentokrát sme to Sokolom vrátili, v ich presilovke sme skórovali, keď po veľkej bojovnosti Iva Dupkalu skóroval R. Vantech. Do konca prvej tretiny sa už nič podstatné neudialo a stav ostal 2:1 pre Predátorov. Druhá tretina bola pre nás zlomová a preto sme sa snažili neinkasovať a bránili sme čoraz viac unavujúcich sa Sokolov, pre ktorých to bol ťažký zápas kvôli oklieštenej zostave. Náš tým mal k dispozícií širokú zostavu ako to je každý zápas a tentokrát sa nám to aj vyplatilo. Sokoli strácali silu a my sme neprestávali behať. Po vyhranom buly v súperovom pásme sa dostal k loptičke Lukáš Kubala a skóroval, 3:1 pre Predátorov. Od tohto momentu úradoval hlavne náš výborne chytajúci brankár. Po šanciach na oboch stranách sa nič nezmenilo, stav po dvoch tretinách bol rovnaký. V prestávke sme prebrali hlavne obranu aby sme neinkasovali rýchly gól a aby naša hra stále bola v rýchlom pohybe. Lenže hneď na začiatku tretej tretiny súper udrel a znížil stav na 3:2. Prišla nervozita a začali sme sa báť o výsledok. Aj cez toto všetko sme neprestali bojovať, súper nevyužil ani ďalšiu presilovku a čas sa krátil. Oslabenia sme zvládli na jednotku, keď z troch súperových presiloviek sme neinkasovali ani raz. Súper tlačil ale už nemal síl na silnejší tlak a aj po záverečnej powerplay súpera sa tento výsledok nezmenil. Koniec stretnutia a 2 naša výhra v tejto sezóne. Toto stretnutie ukázalo že nerovnováha síl sa stala Sokolom osudná, keď len 7 hráči v zostave Sokolov nastúpili proti 15 hráčom Predátorov. Som veľmi spokojný že sme vydreli toto víťazstvo a veľmi pekne ďakujem chalanom za bojovnosť.