2.kolo Openligy: Banskobystrický nováčik opäť víťazne.

Šláger druhého kola Openligy sa hral v Čadci, kde videli diváci obojstranne vynikajúci futsal. Mužstvá sa striedali vo vedení, šťastnejšia nakoniec bola domáca Benfika. Po dvoch kolách sú tak bez prehry podľa očakávania ŽFA Žirafa Žilina a trochu prekvapujúco nováčik z Banskej Bystrice. Bystričania aj vo svojom domácom zápase pokračovali v kvalitnej defenzíve z prvého kola a tá im stačila na tesné víťazstvo nad Doxxom. Žirafa spustila gólostroj v Novom Meste nad Váhom, kde hralo domáce Podolie. V druhom polčase sa však karta obrátila a výsledkom je divokých 21 gólov.

MIBA Banská Bystrica - KSF DOXX Žilina 2:1 (1:1)

Góly:  M.Čief, Ľ.Willweber – L.Padych

Bez kariet

Rozhodovali: M.Budáč, P.Budáč ml.

120 divákov

FK DRAGONS Podolie - ŽFA ŽIRAFA Žilina 9:12 (2:8)

Góly: J.Halás 3, G.Makara 2, J.Šimor 2, P.Miklovič, R.Bobocký – I.Šebík 4, P.Kubovich 2, F.Brezničan 2, E.Novisedlák, E.Valášek, L.Ďuratný, M.Stalmašek
ŽK:
J.Halás – F.Brezničan
ČK:
F.Brezničan (ŽFA)50 divákov
Rozhodovali:
M.Ježík, J.Ploštica

BENFIKA GEMM Čadca - FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom 6:5 (3:3)

Rozhodcovia M.Šašváry a A.Ďurina do uzávierky bližšie informácie nedokázali poskytnúť.

Z ohlasov zástupcov mužstiev:

Dominik Škubák (brankár MIBA Banská Bystrica): „Zápas sme nezačali veľmi dobre, hostia zo Žiliny sa hneď prvou strelou na bránu ujali vedenia. Z úvodného gólu sme zostali zaskočení a chvíľu trvalo, kým sme sa dostali do hry. V ďalšom priebehu sme dobre bránili a podnikali rýchle protiútoky a po jednom z nich svoju akciu zakončil gólom Čief. V druhom polčase sme sa zamerali opäť na dôkladnú defenzívu. Hostia po celý zápas nedokázali nájsť útočnú zbraň a postupom času sa na ich nohy vkrádala nervozita, ktorá vyústila do strát ľahkých lôpt. Čoraz viac sme zamestnávali hosťujúceho brankára a obrovskú šancu na obrat v zápase zahodil Berec, keď z niekoľkých metrov netrafil odkrytú bránu. Čo sa neporadilo jemu, dokázal o pár minút neskôr výborne hrajúci Willwéber, od tohto momentu sme len bránili. Dobrá organizácia našej obrany nedovolila súperovi skórovať, a tak sme sa opäť mohli tešiť z tesného víťazstva 2:1.“

Martin Piteľ (tréner Benfiky Čadca): „Po dlhej dobe sme v Čadci boli svedkami výborného futsalu, obe mužstvá hrali veľmi dobre. Mužstvá sa striedali vo vedení, nakoniec sme boli šťastnejší. Výsledok teší, pretože pred zápasom sme mali problémy so zostavou a zápasu s favoritom súťaže sme sa trochu obávali.“

Zdeno Hrehor (prezident Nového Mesta): „V druhom zápase sme chceli potvrdiť naše vysoké ambície v lige. Hneď v úvode sme sa ujali vedenia zásluhou Doboša, súperovi sa podarilo onedlho vyrovnať. V prvom polčase sme ešte viedli 2:1 a ale aj 3:2 prehrávali. Stihli sme vyrovnať a do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu. V druhom polčase sme opäť my strelili prvý gól, súper vyrovnal a potom prišli premárnené tutovky. Zápas sa hral vo vysokom tempe, pekný kombinačný futsal predvádzali obe mužstvá. Myslím, že by zápasu viac svedčala remíza ako výhra domácich. Našim hráčom chcem však poďakovať, lebo makali celý zápas naplno a so srdcom a zápalom pre hru. Verím, že v domácom zápase o 2 týždne budeme proti veľmi defenzívnej Banskej Bystrici zas úspešní.“

Rastislav Bobocký (tréner Podolia): „Do zápasu sme vstupovali s cieľom pobiť sa o prvé body. Vedeli sme, že nás však nečaká ľahký súper. Úvod zápasu sme začali lepšie, keď sme si dokázali vypracovať dve vyložené šance. Potom prišlo prestriedanie a prvé nedorozumenie v obrane, z čoho sme inkasovali gól. Síce sme vyrovnali, ale potom prišiel gólostroj súpera a vyzeralo, že je po zápase. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním znížiť stav zápasu, čo sa nám podarilo. Do súpera sme sa zahryzli a v priebehu jedného striedania sme vsietili tri góly. Ale prišla kontra, súper využil nepozornosť a opäť zvyšoval. Výsledok nasvedčuje priebehu zápasu. Bola to divoká prestrelka, ktorá mala šťastný koniec pre Žirafy. Oba polčasy boli herne veľmi rozdielne. V prvom sme prehrali vysoko 2:8, ten bol jasne v réžii hostí. V druhom sme súpera predčili a ten sme vyhrali 7:4, čo nám však bodík neprinieslo. Hodnotím to však vysoko pozitívne. Ďakujeme divákom, ktorý nás prišli podporiť. O dva týždne cestujeme do Žiliny, kde hráme s Doxxom a tu sa ideme pobiť o prvé body.“