MEX: FBC Grasshoppers AC UNIZA - FBC Dragons Bratislava 2:4

14. koloFBC Grasshoppers AC UNIZA – FBC Dragons Bratislava 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Góly Grasshoppers: Hrin (Pazderka), Veneny (Baránek).

Po sobotňajšej povinnej jazde privítali v nedeľu vysokoškoláci druhý tím tabuľky. Úvod zápasu bol v réžii kobyliek, ktoré si vypracovali niekoľko gólových šancí, ale všetky zmaril výborne chytajúci brankár hostí Menczer. Nedáš, dostaneš platilo aj v tomto prípade a v 10. minúte svietilo na ukazovateli skóre 0:2. V závere úvodnej tretiny sa podarilo kobylkám znížiť, keď sa strelecky presadil Hrin. Druhá tretina začala opäť náporom domácich, ktorí nedokázali využiť vyložené šance do prázdnej brány a ani presilovú hru. Preto prišiel opäť trest v podobe dvoch gólov drakov z Bratislavy. V 37. minúte mali kobylky výhodu trestného strieľania, následne presilovej hry, ktorú opäť nevyužili a preto sa do kabín odchádzalo po druhej tretine za stavu 1:4. V tretej tretine sa opakoval scenár z dvoch predchádzajúcich, keď domáci dobýjali bránu hostí, ale z množstva striel sa ujala iba v 47. minúte strela Venenyho. V závere sa kobylky pokúsili zdramatizovať zápas, ale nepomohla presilová hra a ani hra bez brankára. Vysokoškoláci doplatili na svoju streleckú nemohúcnosť a preto si dva body po víťazstve 2:4 odnášajú hostia z Bratislavy. Kobylky sa po 14. kole usadili na 5. mieste extraligovej tabuľky.

Zostava Grasshoppers: Kružel, Kováčik, Sak - Kvasnica, Baránek, Radil, Kopera, Janek – Galovič, Veneny, Pazderka, Hrin, Uram, Urgošík.