ZEX: Žirafy pred štvrťfinále play-off

Cez víkend sa odohrajú prvé zápasy štvrťfinále play-off ženskej florbalovej extraligy. Žirafy, ktoré skončili po základnej časti na prvom mieste, sa stretnú s družstvom z Bratislavy a to konkrétne s FTVŠ UK Hurikán Bratislava, ktorému patrí po základnej časti 8.miesto.

V základnej časti sa Žirafy stretli s družstvom Hurikánu 2x, v Bratislave po tuhom boji  vyhrali  4:3 a doma v poslednom kole vyhrali po výsledku 5:2. Oba zápasy však ukázali, že štýl hry, ktorý Hurikán hrá Žirafám nesedí. V Bratislave prehrávali až do 54. minúty a doma aj napriek streleckej prevahe vyhrali Žirafy len o 3 góly.

"O tom kto je v sérii favorit chceme rozhodnúť už v prvých dvoch zápasoch a do Bratislavy cestovať s matchbalom. Prestávku po základnej časti sme venovali nácviku zakončenia z jednej a taktiež sme popracovali na presilových hrách a presnosti prihrávok, kde sme videli slabinu v našej hre. Dôležité je, že všetci sú zdravotne v poriadku a na playoff sa  veľmi tešia."

Prvé zápasy odohrajú Žirafy doma a to konkrétne 31.3.12 o 12:00 v ŠH Vendelína Javorku a 1.4.12 o 10:00 v ŠH na Rosinskej ceste. Štvrťfinálová séria sa hra na 3 víťazné zápasy

Michaela Krivulčíková - Súpera si nikdy zámerne nevyberáme a túto sezónu nám pre štvrťfinále pripadol Hurikán, čo je určite menšie zlo zospodu tabuľky ako Nitra a Prešov ani nie tak čo sa týka hry, ale fyzického kontaktu a pokojnejšieho priebehu zápasu. I keď čo sa týka hry, s Hurikánom nás čaká maximálne prehustené veľké bránkovisko, a keď si s tým poradíme lepšie, ako v základnej časti vo vzájomných zápasoch, tak by to malo vyjsť.

Alexandra Ferencová - Čo sa týka nášho súpera v štvrťfinále PO tak by som si vedela predstaviť iného súpera. Papierovo sme určíte favoriti no práve tento súper nás dokáže naozaj potrápiť a zápasy proti nim nám nevychádzajú podľa našich predstav. Jaksi nám ich štýl hry nesedí. No ani to nás nezastaví a snáď to dobojujeme do víťazného konca

Veronika Polláková - Ak môžem úprimne povedať, predpokladala a očakávala som tohto súpera v PO. Ak budeme hrať svoju hru a neprispôsobovať sa štýlu hry Hurikánu, tak by sme mali bez problémov vyhrať a pokračovať našu púť za obhájením titulu

Petra Gešová - Našeho prvého súpera som si priala najmenej, je to tím ktorý bráni až príliš defenzívne, čo nám robí dosť problém, najmä čo sa našej ofenzívy a najmä efektivity týka. Určite by mi vyhovovala viac Nitra, prípadne Dragons, ktorí predsa len hrajú trošku otvorenejšiu hru

Katarína Klapitová - Neradi hráme proti súperovi, ktorý betónuje 60 minút a raz sa rozbehne dopredu a všetkých zoseká. No ešte nikdy sme proti nim neprehrali, nie sú na tom dobre fyzicky ani technicky a veríme si na ne. Stačí len dodržať zvolenú taktiku a som si istá našou výhrou. Treba len dúfať, že sa na to bude dať pozerať aj iným ľuďom, ako hráčom.