Florbalová extraliga mužov: aj 4. finálový duel bude „LIVE“.

Po málo vídanom priebehu tretieho finálového duelu florbalovej extraligy mužov si Žilinčania vybojovali pokračovanie série. V sobotu prehrávali Kobylky pred domácim publikom s košickým Florkom po druhej tretine už 2:5 (v sérii už 0:2). Východniarom ale pohodlný náskok nestačil. Žilinčania sa však pred početnou diváckou kulisou zahrávali do krajnosti. V 42. minúte premrhali už druhé trestné strieľanie a nevyužili ani následnú presilovku. Tú ďalšiu už ale áno a v 50. minúte znížili na 3:5, čím odštartovali obrat. V 55:13 už bolo vyrovnané 5:5. O 8 sekúnd prišiel ďalší dôležitý moment. Hosťujúci Kopčák nepochopiteľne fauloval v strede ihriska a od rozhodcov si vyslúžil päťminútový trest. Ponúknutú príležitosť Kobylky využili o necelú minútu a išli do vytúženého vedenia, 6:5. To vydržalo takmer do záverečnej sirény ale ... . V 59:29 bol vylúčený domáci Veneny a sily na ihrisku sa vyrovnali 4 na 4, alebo skôr 4 na 5. Košičania, hrajúci už bez brankára, sa tešili o 10 sekúnd, keď ich do zápasu vrátil Blaško Lukáš, 6:6. „Zariadil“ predĺženie, v ktorom ale v 66:35 trošku prekvapujúco neudržal brankár hostí Novákovo zakončenie, 7:6. Žilinčania si tak vyžiadali štvrté meranie síl, ktoré sa odohrá v nedeľu 6.4.2014 o 13.30 hod., v žilinskej ŠH na Rosinkách.

Podrobný priebeh tretieho zápasu + fotoalbum.

Sledujte 4. finálový zápas Grasshoppers Žilina – Florko Košice „LIVE“ prostredníctvom textového prenosu.