Žilina U19: z Ružinova víťazne.

V rámci 2. kola, odohrali v sobotu 11. septembra 2010 svoj zápas aj mladé žirafy z HBC Žirafa Žilina U19. Podobne ako ich starší kluboví kolegovia, cestovali za súperom do hlavného mesta. O 13.00hod sa predstavili na krytom ihrisku v Ružinove proti tamojšiemu RŠK. Pre RŠK to bol prvý zápas sezóny. Žilinčania mali čo súperovi „oplácať“. Bol to práve domáci kolektív, ktorí ich v ostatnej sezóne pripravil o bronzové medaile.

Skóre zápasu otvorili Bratislavčania. V 11. minúte sa presadil Jaššo a strelil úvodný gól, 1:0. Z vedenia sa však hostitelia tešili iba štyri minúty, keď 25 sekúnd pred sirénou vyrovnal Fujdiak T., 1:1. Po nerozhodnej tretine (1:1), sa v prostrednej časti hry radovali iba Žilinčania. Po presných zásahoch IntribusaDubovca si vytvorili dvojgólový náskok, ktorý bol odmenou za hernú prevahu. Zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Ružinov však nezložil zbrane. Uplynulo iba 85 sekúnd poslednej tretiny a na svetelnej tabuli svietilo skóre 3:3!!! O vyrovnanie sa postarali Tereň (30:39) a svojim druhým gólom Jašo (31:25). Prekvapení hostia sa rýchlo otriasli a v 35. minúte zabezpečil víťazstvo Žiliny Intribus. Tomu sa v zápase darilo, do štatistík si pripísal  tri body za dva góly a jednu asistenciu. Po dvoch kolách tak majú žirafky na konte tri body a zatiaľ neokúsili prehru.