Stanislav Čavajda

Dobrý večer,

v sobotu odohralo naše mužstvo vynikajúci domáci zápas s Kežmarkom, keď zvíťazilo v pomere 3:2, pričom duel otáčalo v záverečnej tretine. Na duel sme nastúpili v oslabenej zostave a hrali len na dvoch centrov. Práve s jedným z nich sme sa o tomto zápase porozprávali. Slovo má Stanislav Čavajda...

Stano prvá otázka je úplne logická, v sobotu sme zvíťazili v nervydrásajucom zápase s Kežmarkom v pomere 3:2.V čom vidíš hlavné príčiny nášho úspechu?Jedna z vecí bola určite tá, že sme boli v pohode. Nehľadeli sme na to, čo robia páni v pruhovanom. Dali sme do zápasu opäť kúsok z nás a ukázali sme, že nie je podstatné koľko nás je na striedačke, lebo hrá sa na ihrisku, tam sú vždy len šiesti bojovníci, čo chcú vyhrať pre svoju radosť a potešenie a pre celú našu hokejbalovú rodinu.

Na duel sme nastúpili po minulotýždňovej prehre vo Svidníku, navyše značne oslabení, povedz veril si ty osobne, že duel vyhráme, naviac po tom ako sme po dvoch tretinách prehrávali?Zo Svidníka sme síce body neviezli, ale zlý pocit som nemal. Jedine, čo nás tam škrelo bola naša koncovka. Taký zápas príde ale hocikedy. Od tohto zápasu som čakal vyrovnaný priebeh. A tak aj bolo. Veľa sa behalo, akcie sa striedali na oboch stranách, to sa ľudom muselo páčiť. A či som veril? Určite áno, na každú tretinu nastupujem s tým, že zápas musíme vyhrať za hocijakého stavu smile – emotikon

Tak ako spomínam na zápas sme nastúpili oslabení, hrali sme iba na dvoch centrov,Zaja a Teba. Ako si sa vyrovnal s touto situáciou? Ako sa ti hralo, keď si bol prakticky každé druhé striedanie na ploche? Musíme povedať, že si odohral skvelý duel. Vyžívaš sa v takýchto momentoch?Je to dosť náročne odohrať taký zápas, ale preto predsa trénujeme, aby sme to zvládli smile – emotikon ... Osobne som sa cítil dobre, čím viac času trávim na ploche, tým som si istejší na palici a o to viac ma hra baví.

Najbližšie náš čaká domáci duel so Skalicou. Hostia patria k špičke na Slovensku, no my nechceme na domácom ihrisku strácať body.Povedz nám, ako na Skalicu? Doma na nich vieme, aj pred rokom sme zvíťazili po predĺžení...Skalica sa zlepšovala každým rokom až sa dostali tam, kde sú teraz. No mi im doma kožu určite darovať nejdeme. Diváci si určite prídu zas na svoje, bude to behavý, kombinačný hokejbal plný súbojov. Budeme musieť proste znova streliť minimálne o jeden gól viac ako náš súper. Vyvarovať sa debatám s rozhodcami a sústrediť sa svoj výkon.

Čo hovoríš na naše aktuálne postavenie, Kometa je štvrtá, tabuľka je však stále veľmi nabitá...Som rád, kde sme momentálne umiestnení, ale tabuľka sa môže meniť každým kolom. Preto musíme bojovať ďalej bez zaváhania a ešte si vylepšiť svoju pozíciu pred playoff ktoré je ešte ďaleko.

Stanleymu ďakujeme za rozhovor a Vám, samozrejme, za pozornosť smile – emotikonUž čoskoro Vám prinesieme informácie k našej pripravovanej akcii, máte sa rozhodne na čo tešiť smile – emotikon