SHbE - Martin: vysoké víťazstvo v Bratislave.

Jokerit Petržalka – ŠKB Martin 1:8 /0:1,0:3,1:4/

góly: Deržák – Bielený, Kollár po 2, Wagner, Michnáč, Tomka, Zluky

vylúčenia na 2 min: 1:2

zostavy:

Jokerit – Letko – Oboril, Dudík, Miko, Obona, Beleš, Šurek, Porubčan, Kečkeš, Válek, Kováč, Kutál, Deržák, Bakoš, Bilik, Augustín, Deják, Antal, masek, Kuchava

Martin – Jurošek – Chlebec, Šalaga, Fedor, Fodrek, Zezula, Zluky – Wagner, Kollár, Bielený – Silvester, Hulej, Michnáč – Tomka, Sušienka, Jakubský

Na pôde nováčika sme začali svižne a už od úvodných minút sme sa usadili v útočnom pásme domácich. Letko sa mal čo obracať, no Jokerit náš úvodný nápor prežil a naopak, po našom zlom striedaní mal možnosť presilovej hry v čase 4:01. Tú sme však bez problémov ubránili a pokračovali sme v nápore. Žolíci však pozorne bránili a vyrážali do rýchlych brejkov, a po jednom z nich sa domáci hráč rútil sám na nášho brankára, no ten jeho šancu s prehľadom zneškodnil. Zahrmelo naopak na druhej strane, keď po ďalšom z obliehaní Letkovej svätyne prestrelil Bielený všetko, čo mu stálo v ceste a bolo 0:1.  Na tabuli svietil čas 12:27. Počas prvej prestávky padol menší dohovor ohľadom nášho zakončenia a v druhej tretine pokračovalo dobíjanie Letkovej bránky. Domáci mali opäť výhodu presilovky v čase 18:36, no skórovať sa im nepodarilo. Náš gólostroj rozbehli opäť hráči prvej lajny, presne v 24 minúte druhej časti našiel Wagner úplne voľného Kollára a ten aj so šťastím upravil na 2:0. V čase 26:13 sa skóre menilo aj po tretí krát, Bielený naservíroval nahrávku Wagnerovi a ten si blafákom vychutnal Letka. V druhej časti videli diváci ešte jeden gól, po Hulejovej strele vedľa bránky sa po dorážke v čase 27:46 presadil Tomka. Naša prvá lajna bola pri chuti aj v úvode tretej časti, už po 54 sekundách sa opäť trafil Bielený, ktorý nedal svojim dôrazom domácej obrane šancu. Jokerit sa predsa len dokázal presadiť, v čase 32:29 sa spred bránkoviska presadil Deržák. To však naše ambície nezabrzdilo, už o chvíľu na to po osi Wagner, Bielený putovala lopta na Kollára, ktorý prestrelil Letka a bolo 1:6. V čase 36:51 sa po Šalagovej strele individuálne presadil aj Michnáč a bolo 1:7. Záverečnú bodku za týmto zápasom napísal Zluky, ktorého krásne našiel Michnáč a po dobrom výkone celého mužstva si odvážame z Bratislavy dôležité 3 body a dobrú náladu pred sobotňajším derby s Kometou Vrútky, na ktoré Vás všetkých srdečne pozývame!