THbL: KSD predviedlo nevídaný obrat a zdolalo lídra

Komentár k zápasu:

V súboji s lídrom THbL Falcons Trenčín sa KSD predstavilo v takmer kompletnom zložení a z predchádzajúcich kôl si nieslo dobrú fazónu. Predzápasové očakávania tak boli veľké a Novodubničania sa chystali súperovi oplatiť dve prehry z posledných dvoch vzájomných duelov. Úvod zápasu patril trenčianskemu mužstvu. KSD skôr vyčkávalo a pokúšalo sa narúšať ofenzívne pokusy súpera. Pasívny prístup sa Novodubničanom nevyplatil v polovici prvej tretiny, keď Milan Fraňo z uhla nahadzoval loptičku na bránu a prekvapil brankára Galla. Falcons sa tak poľahky ujali vedenia. Ďalší gól v prvej tretine už nepadol a napriek vyrovnanému priebehu boli po 15-tich minútach spokojnejší Trenčania. Druhá tretina priniesla vyrovnanú hru vo vysokom tempe. Obe mužstvá mali záujem hrať, nevybíjali sa v zbytočných potýčkach, čo malo pozitívny vplyv na úroveň zápasu. Napriek tomu, že Falcons si v úvode druhej časti hry nevypracovali vyloženú príležitosť, dokázali v 25. minúte svoje vedenie zdvojnásobiť. Strelec prvého gólu Fraňo napriahol spoza útočnej modrej čiary a druhýkrát zaskočil KSD. O 83 sekúnd neskôr prešiel hladko obranou KSD Oriešek a presným švihom zvýšil náskok obhajcu titulu už na tri góly. Novodubničania nedokázali gólovo odpovedať a do tretej tretiny vstupovali s výrazným mankom. Snahu o vyrovnanie hneď na začiatku poslednej časti hry narušilo vylúčenie novej posily KSD Tomáša Nechalu. Počas presilovej hry Falcons sa však do brejku dostal útočník KSD Jaško, ktorý aj s trochou štastia znížil na 1:3. Radosť Novodubničanov však už po minúte ďalšou individuálnou akciou a perfektným zakončením schladil Oriešek. 11 a pol minúty pred koncom tak KSD opäť prehrávalo o 3 góly. Ani tento náskok však Falconom nestačil na zisk čo i len jediného bodu. 59 sekúnd stačilo KSD na vyrovnanie. Najskôr sa dôrazom pred bránkou presadil Husár, po ňom prekvapil brankára Falcons Šišovského spoza modrej čiary obranca Murárik a vyrovnanie zabezpečil výbornou strelou švihom Vozár. Päť minút pred koncom dostali hráči v oranžovom šancu na dokonanie obratu - za držanie bol vylúčený obranca Falcons Hrabovský. Ponúknutú možnosť KSD využilo a po perfektnej prihrávke Hegyiho sa z medzikružia nepomýlil Hudcovský. Falconom nepomohol ani oddychový čas či odvolanie brankára a zaznamenali druhú prehru v rade.