THbL: štvrtý vzájomný zápas rivalov opäť pre KSD

Posledný vzájomný zápas dvoch „dubnických“ mužstiev sa mal niesť najmä v znamení snahy Youngsters o prelomenie série prehier s KSD. Už pohľad na predzápasovú rozcvičku však dával tušiť, že to budú mať ťažké. Zatiaľ čo KSD nastupovalo na zápas s kompletnými troma päťkami, Youngsters mali do poľa len 8 hráčov. Prvá tretina naznačila, akým smerom sa bude zápas uberať. Dubničania sa sústredili na pozorné bránenie a snažili sa o rýchle protiútoky. KSD tak hralo v podstate celý čas „do plných“, pričom muselo neustále pozorne brániť a neumožniť súperovi dostávať sa do brejkov. Skóre zápasu otvoril svojim prvým gólom v oranžovom drese Tomáš Nechala, ktorý sa presadil strelou švihom po nahrávke Cibulku. Dubničania však dokázali onedlho odpovedať. Dokonca vo vlastnom oslabení sa po chybe v rozohrávke KSD presadil v samostatnom nájazde Satina – 1:1. Už o minútu KSD prehrávalo, keď brankára Galla zaskočil Ondrejík. Do prestávky ďalší gól nepadol a Youngsters si udržali najtesnejší náskok. Na začiatku druhej tretiny dvakrát udreli Novodubničania. Najskôr po výborne zahratej presilovke skóroval Ondrejička. Presne o minútu neskôr sa druhýkrát v zápase presadil Nechala (opäť po asistencii Cibulku) a vrátil KSD vedenie. Dubničanom však stačili na vyrovnanie na 3:3 len dve minúty. Od modrej čiary vystrelil Tomáš Staňo a loptička po nešťastnom odraze skončila za prekvapeným brankárom Gallom. Po tomto góle zostávalo do konca tretiny takmer 9 minút. Napriek viacerým dobrým príležitostiam (KSD ťažilo z únavy súpera, Dubničania zase z častých chýb v rozohrávke) sa už skóre nemenilo.Do tretej tretiny sa tak vstupovalo za nerozhodného stavu 3:3. Takéto skóre vydržalo do 39. minúty zápasu, keď kurióznym gólom poslal znova do vedenia KSD Uhlík. Pre bránkou Youngsters jeden z brániacich hráčov „odpálil“ z rúk útočníka KSD hokejku do vzduchu. Viacerí hráči vrátane brankára Šima sa venovali viac tejto situácii ako loptičke, čo pohotovou strelou príklepom využil práve Rasťo Uhlík. Ani toto vedenie KSD však netrvalo dlho a už o minútu znova vyrovnával Staňo. Rozhodnutie prišlo dve a pol minúty pred koncom tretej tretiny. Po výbornej práci obrancu KSD Bresku, ktorý zachytil pokus súpera o vyhodenie loptičky z pásma, a následnom nahodení späť pred bránku Youngsters skóroval z dorážky Nechala. Ten víťazným gólom zároveň skompletizoval hattrick. Dve vylúčenia Dubničanov v závere zápasu uľahčili cestu KSD za štvrtým víťazstvom v „dubnickom“ derby v tejto sezóne.Posledný vzájomný zápas poznačila najmä slabšia účasť na strane Youngsters, ktorí napriek tejto nevýhode podali výborný výkon. KSD v zápase ťažilo najmä z dobrej spolupráce dvojice posíl Tomáša Nechalu a Martina Cibulku v útoku, v obrane po dlhšej zápasovej absencii exceloval Uhlík.