MFŽL Žilina sr. VII: Jalapeňos B 5:2 JFC Real Kinekus

JFC Real Kinekus: Premiérovo prvý zápas vôbec sme odohrali skoro v plnej zostave. Čakal nás súper, ktorého A-tím podával v minulej sezóne veľmi dobré výkony, preto sme mali rešpekt pred týmto tímom. Zápas bol zo začiatku vyrovnaný, avšak po siedmych minútach hry sme našou neskúsenosťou a nezohranosťou dovolili súperovi otvoriť skóre (#13 Hlávka). Ďalšie minúty zápasu sme sa snažili dodržať pred zápasovú taktiku, podržal nás vo viacerých nebezpečenstvách náš brankár #1 Patrik Dulačka, ale aj napriek dobrému brankárovi a našemu držaniu lopty sme nehrali svoju hru a nedostávali sme sa cez pevnú súperovú obranu. Veľký zlom zápasu v prišiel v 17. a 18. minúte, keď sme neustrážili súperových útočníkov a loptu do našej siete dostali #9 Grňa a #11 Smatana. Za stavu 0:3 polčas aj skončil. Potrebovali sme si stúpiť do hláv a vymyslieť účinejší štýl hry, ako dovtedy. 10. minút hry druhého polčasu sme ale znova po chybe inkasovali, od už dvojgólového strelca (#9 Grňa). Historický prvý gól mužstva Real Kinekus zaznamenal až v 41. minúte #6 Juraj Brezáni, upravil stav na 1:4. O asistenciu sa postaral kapitán Realu Kinekus #9 Lukáš Labant. Hra bola v tých chvíľach z našej strany o vlások lepšia, ale o 5 minút neskôr sme znova videli loptu v našej sieti - hattrick sme dopriali #9 Michalovi Grňovi. Súperove víťazstvo bolo už takmer jasné, ale predsa sa nám podarilo streliť gól a tak kozmeticky upraviť výsledok na 2:5 z pohľadu našej strany. Druhý náš gól zaznamenal #11 Samuel Pekár, ktorému asistoval strelec prvého gólu #6 Juraj Brezáni.