MFŽL Žilina sr. VII: Vikingovia z Deportiva B 2:13 JFC Real Kinekus

Zápas, do ktorého sme nastúpili v nových bielych dresoch darovaných sponzorom Kinekus, sa zo začiatku veľmi aktívne vyvíjal. Až sedem minút bol zápas veľmi vyrovnaný, nuž prišla chybička po ktorej sme inkasovali otvárací gól stretnutia. V tej chvíli sme začali častejšie držať loptu na svojich halovkách a hru sme ovládli. Naša dominantnosť sa pretavila a ukázala sa až v 16. minúte, keď Rudolf Šipčiak zahral rohový kop na krátko na oslávenca Lukáša Labanta a on presne posunul loptu na strelca gólu od brvna, na Juraja Brezániho - remíza 1:1. Už o minútu na to, našla Brezániho prihrávka do behu Ruda Šipčiaka, ktorý nemal problém zakončiť loptu presne do siete. Stav bol v tej chvíli obrátený. Po našom menšom útlme tlaku prišla chvíľa, kedy domáca obrana zaspala a dovolila preniknúť hráčovi číslo 6 (Juraj Brezáni) až pred bránu a za pomoci šťastia premenil túto gólovú šancu. Ešte v tej minúte sa garde obrátilo a teraz Rudo Šipčiak našiel presnou nahrávkou Juraja Brezániho, ktorý dovŕšil ako prvý v zápase métu hattricku. Navýšiť náskok sa do prestávky podarilo ešte kapitánovi Lukášovi Labantovi, ktorý zvýšil skóru už na 5:1 z našeho pohľadu. Prvý polčas nám prišiel ako z rozprávky. Cezpolčasové dohováranie, že netreba stratiť výborne rozbehnutý zápas sa uplatnilo aj na ihrisku a domácich sme zo začiatku do ničoho nepúsťali. Po strelení našeho prvého gólu v druhom polčase, strelenému vďaka Rudovi Šipčiakovi, sme sa ale zabúdali v niektorých momentoch vracať dozadu a pomáhať výborne chytajúcemu brankárovi Tomášovi Kormančíkovi, ktorý mal veľké šťastie pri tyčkách nastrelených súperom. Bránu mal výborne postavenú. Bezgólové obdobie trvalo skoro 9 minút, kým ho neprelomil Filip Loos svojim prvým presným zásahom. O 2 minúty pridal svoj prvý gól aj Pavol Súkeník. V 41. minúte sa znova presadila spolupráca hráčov s po sebe idúcimi číslami (6 a 7), keď Juraj Brezáni našiel už trojgólového strelca Ruda Šipčiaka. Ďalší gól pridal znova Filip Loos, ktorému asistoval Pavol Súkeník. Súper silami upadol, ale našli silu aspoň na skrášlenie skóre, keď v 47. minúte strelil gól Michal Rybanský. Po tomto góle sme už len kontrolovali hru a našťastie sa nám podarilo ešte pridať pár gólov. V 48. minúte padli hneď 2, keď sieť rozvlnili Ondrej Kormančík a Filip Loos, ktorého gól bol už jeho tretím, a tým sa stal tretím strelcom hattricku v zápase. Ondrejovi na gól asistoval Filip Loos, najproduktívnejší hráč Realu Kinekus v druhom polčase a jemu prihrával Samuel Pekár. Ako keby toho nebolo málo, tak ešte v predposlednej minúte zápasu pridal svoj 4 gól Rudolf Šipčiak, ktorý sa posunul spolu s Jurajom Brezánim na najvyššiu métu gólov za Real Kinekus, obidvaja majú po 2. kolách na konte 4 góly. Na posledný gól zápasu asistoval Rudovi Michal Janči, ktorý bol asi najväčším defenzívnym pilierom v zápase. Zápas bol z našej strany odohraný v tímovom duchu. Dúfame, že budeme v dobrých výsledkoch pokračovať aj naďalej, najbližšie náš čaká cez nasledujúci víkend mužstvo MFK Hájik.