Prvá nula so Žilinou

HBC Žirafa Žilina - Reebok Hockey Ružinov 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: Šimora (Behúl), Ligas (Huber, Križan), Rímsky (Polák), Rímsky (Ligas)Tresty: Bobek, ŠimoraVylúčenia: 6-2Zostava: Somolányi – Kovalík, Šurek, Bobek, Cvik, Blahút – Rímsky, Polák, Danko, Ligas, Križan, Varga, Šimora, Behúl, Zelenák

Po sobotnej výhre sa Ružinovčania plne sústredili na nedeľný duel so Žilinou. Od úvodných minút sa domáci zakusli do svojho súpera. Výsledkom bolo vylúčenie hneď v 2´, keď sa previnil domáci Dubovec (držanie). Ružinov sa však nepresadil. V 6´ padol prvý gól, keď sa Šimora presadil v rohu a jeho strela skončila za Krškovým chrbtom. Následne sa previnil Bobek hákovaním (8´), ale ani domáci netrestali. Ich presilová hra neprebehla celá, keďže Hulín sekol aktívneho Hubera do brady a na jeho tvári sa zjavila krv. Ružinov hral takmer celé 4 minúty v početnej prevahe, ale ich strely končili buď v náručí Kršku alebo vedľa brány. Ďalší gól videli domáci diváci v 14´, keď sa pre zmenu v rohu presadil Huber a jeho strela prešla cez Kršku. Pozorný Ligas ju hravo doklepol do siete a Ružinov šiel do šatní s dvojgólovým vedením. Druhé dejstvo začali lepšie znovu hostia a tlačili sa pred súperovu bránu. Domáci skôr číhali na rýchle protiútoky, tie však neprichádzali. V 21´ našiel Polák pred bránou Rímskeho a ten backhandovou strelou prekonal Kršku tretí krát. V 27´ sa previnil znovu domáci hráč. Vysokú loptu Cvik odohral rukou na stranu a Marjenka mal v úmysle ju trafiť, ale minul a rozťal Cvikovi ústa. Ružinov však ani z tejto početnej prevahy nič nevyťažil. Do tretej časti mali domáci v úmysle znížiť, ale ako sa ukázalo neskôr, nepodarilo sa. V 37´ sa ešte previnil strelec prvého gólu Šimora (držanie), ale ani domáci nenašli recept na v pohode chytajúceho Somolányiho. V 41´ sa presadil ešte druhý krát Rímsky, keď sa spolu s Ligasom rútili na Kršku. V samotnom závere mal Ružinov ešte jednu šancu na strelenie gólu v presilovej hre (44´), ale ani v tejto sa nepresadili a s kľudom dokráčali k prvému zápasu bez inkasovaného gólu.