Víťazstvo N-Sport Zvolen po dlhej zimnej prestávke

Tento zápas bol úvodným po dlhej zimnej prestavke. Bolo to vidno na hre, rozohrávkach, strelbe a technicku. V tíme maródi Plandor Ľ,. Matuška J, má osobné povinnosti. Posila Bogusz J,  Lalka P. ( ešte vo Fínsku ) sa pridajú k tímu až v nasledujúcom kole . Na zápas mastúpili ôsmi hráči a dvaja brankári. Úvod zápasu bol rozháraný, oba tímy hrali nezáživný hokejbal. V polke prvej tretiny sa N-Sport začal rozohrávať a bolo to cítiť aj na hre. Hámorský nikým nepokrytý pred bránkou dorazil loptičku do bránky a N-Sport viedol 1:0. Hra sa začala vyrovnávať a Plej-Bojs viackrát zautočil na brankára Slávika. Ľahká nahodená loptička na brankára Slávika skončila prekvapujúce za chrbtom a bolo vyrovnané. Tak skončila prvá tretina. Do druhej tretiny N-Sport vstúpil náporom. Na 2:1 pre N-Sport  zvýšil prudkou strelou z medzi kruhov  Kolibík J. Následne Plej-Bojs mal niekolko nebezpečných prečíslení na bránku N-Sportu, ale Slávik bol v správnom čase na správnom mieste. V závere tretiny vyrobil Plej-Bojs chybu v strednom pásme. Na bránku zaútočila dvojica Kolibík, Lunter a druhý menovaný strelil tretí gól. N-Sport vyhrával 3:1. Do tretej tretiny N-Sport nastúpil so zámerom čím najviac držať loptičku na svojich hokejkách, neinkasovať gól a hrať na nebezpečné brejky cez ich rýchle krídla Luntera, Gáboríka. Celú tretiu tretinu sa im to darilo a ako čerešničku na torte na záver zápasu ušiel Pastorok ukážkovo presne prihral na nabiehajúceho Gáboríka, ktorý nedal brankárovi šancu a bol 4:1 pre N-Sport Lions Zvolen. V závere bol zbytočne vylúčený Šipoš, ktorý si odsedel počas zápasu tri dvojminútové tresty na trestnej lavici. To bolo asi negatívum v tomto zápase z pohľadu N-Sportu Lions Zvolen.