Neuveriteľné finále českej florbalovej extraligy.

Český mužský extraligový titul opäť nemení majiteľa. Už po 14krát v histórii ho získal najúspešnejší tím našich západných susedov - TATRAN OMLUX STŘEŠOVICE. Avšak takáto finálová zápletka, s ešte dramatickejším rozuzlením, sa len tak často nevidí. Finálovým súperom Tatrana bol tím FBC Remedicum Ostrava, v ktorého drese hráva aj žilinský odchovanec Peťo Klapita (čoskoro prinesieme rozhovor). Paradoxne Ostrava ešte v minulej sezóne bojovala o záchranu v extralige.

Je utorok 19. apríla 2011 a hala na Letné v Prahe je dejiskom piateho – rozhodujúceho finálového zápasu. Séria Střešovice – Ostrava je nerozhodná 2:2. Domáci nevstúpili do zápasu dobre. Po prvej tretine bolo 0:3, v 30. minúte už hrozivých 0:5. Iskierka nádeje bola vykresaná v 38. minúte, keď bol rozdiel už iba trojgólový, 2:5. Odpoveď Ostravy prišla o 62 sekúnd 2:6. V prvej minúte posledného dejstva opäť hrozivých 2:7 pre Ostravu. V 49. minúte rozdiel bez zmeny, ale skóre už 3:8. V 50.50, teda 9 min. a 10 sekúnd pred koncom strelil Tatran „kontaktný“ gól na 4:8 a začali sa diať „veci“. Domáci obhajca titulu hral pri každej príležitosti bez brankára a teda so šiestym hráčom v poli. V rozpätí ôsmych minút a deviatich sekúnd stiahol Tatran luxusný náskok Ostravy, keď vsietil päť gólov za sebou. Úplne paralyzovaný súper sa nestačil čudovať a nepomohol ani oddychový čas. V 58.59 bolo vyrovnané 8:8!!! Do konca riadneho času sa už stav nezmenil. Prišla však druhá minúta nadstavenia a Střešovice rozhodli zápas, sériu, finále a získali ďalší Majstrovský titul, 9:8 pp.