Z Doprastavu bez bodu

8.Kolo LG TPS Bratislava - Reebok Hockey Ružinov                       4:1 (1:0, 1:0, 2:1) Góly: Behúl (Križan, Danko)

Tresty: Zelenák, Danko, Behúl, Blahút

Vylúčenia: 4-4

Zostava: Somolányi – Andris, Račko, Blahút, Danko, Vannay, Kovalík – Zelenák, Polák, Pápež, Varga, Behúl, Huber, Motolík, Cvik, Križan

Ružinov prišiel na derby do Petržalky s rozdielnym kádrom ako v Nitre, ale cez to všetko mal tréner Kuky k dispozícií 3 kompletné formácie. Domáci začali pekne z ostra a od úvodných minút mal viac z hry. V 7´ sa za vlastnou bránou previnil Zelenák, ale hostia sa počas necelej minúty nepresadili. V zapätí putoval na lavicu hanby aj domáci Sedláček. Ani hostia šancu krátkej presilovej hry nevyužili. Doprastav sa tlačil vpred, ale Somolányi úspešne čelil. Prekonal ho až v 10´ Strapák pekným blafákom, keď využil rýchlu kontru domácich. O pár minút neskôr mal vyrovnanie na hokejke Pápež, ale netrafil odkrytú polovicu Kalisovej brány. Na konci prvej tretiny sa ešte previnil Danko, ale hostia sa ani v začiatku druhej časti nepresadili. Hostia nepôsobili najlepším dojmom a v polovici zápasu prišli o Cvika, keď si pri jednom zo stretou obnovil zranenie členka. Domáci sa ďalej tlačili do útoku a v 8´ viedli zásluhou novica Škvaridla už o dva góly. Na začiatku 14´ sa previnil Kadraba (LG TPS Ba), ale o pár sekúnd sa previnil taktiež Behúl (Ružinov) a obaja šli na trestnú lavicu. Do konca tretiny sa už nik netrafil a domáci mali pred sebou kritickú tretiu tretinu. Ružinov však nešiel víťazstvu na proti. V 5´ mali síce hostia výhodu presilovej hry, ale nepotrestal Vargovo sekanie. Presilová hra ešte neskončila a lavicu obsadili Blahút (Ružinov) a Minárik (LG TPS Ba) za vzájomné vylúčenie. V 10´ dal ďalší úder Čapka po peknej prihrávke Sedláčka, to už bolo 3:0 a málo kto z približne 150 divákov veril, že Ružinov ešte ožije. V 13´ sa presadil po hrúbke hostí druhý krát Škvaridlo a o víťazovi bolo rozhodnuté. Bodku za stretnutím dali predsa len hostia, keď po peknej kombinácií Danka, Križana a Behúla vsietil posledne menovaný. To sa udialo celých 10´´ pred koncom tohto prvého derby. V polčase teda vedie majster a Ružinov sa posunul na priebežné 4. miesto.

Povedali po zápase:

René Kuky (tréner, Ružinov)

„ Jedným slovom katastrofa. Nemám, čo hodnotiť, hrali sme zle, veľmi zle. Taktické pokyny, ktoré som hráčom udelil, nedodržali. Podľa toho vyzeral celý zápas.“

Viliam Somolányi (brankár, Ružinov)

„ Naši hráči sa po zápase v Nitre asi uspokojili, domáci hrali oduševnene, boli rýchlejší na loptičke. Domácim blahoželám k víťazstvu, vyhrali zaslúžene. Mrzí ma, že sme to boli práve my, ktorým dali prvý krát štyri góli.“

Dušan Danko (obranca, Ružinov)

„ Veľmi zle sme pristúpili k zápasu. Domáci hrali dobre a zaslúžili si vyhrať. To, čo sa dnes dialo v Petržalke som ešte nezažil. Domáci fans pripravili domácim perfektnú atmosféru a určite boli pre nich šiestim hráčom na ihrisku. Mňa osobne to dosť vyvádzalo z mieri a nevedel som sa sústrediť na zápas. LG touto cestou gratulujem k víťazstvu.“