FCP si pripísalo prvú prehru

Zápas proti Makro-Gainers bol ozdobou 3. kola DFŽL. Tento zápas mal všetko čo si len divák môže priať. Nervy, emócie, drámu, pekné akcie a krajšie góly. Kto nebol, nechal si ujsť naozaj dobrý zápas. Treba však športovo priznať, že hráči Makro-Gainers, po blamáži v predchádzajúcom kole, si vstúpili do svedomia a proti FCP hrali ako vymenení. V prvom polčase hráči FCP nevedeli kam skôr skočiť a výsledkom bolo trojgólové manko na konci prvého polčasu. Za FCP skóroval Drexler. V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Za stavu 1:6 sa FCP odvážilo hrať powerplay. Za tohto stavu už odpisoval FCP hádam každý, ale gólmi Krška, Voleka a Očenáša sa súper začal strachovať o body. V čase najvýraznejšieho náporu FCP však brankár Cesnek zle nahral a exPrach Balvan stanovil na konečných 4:7. Jedinou škvrnou tohto zápasu bolo až prílišné kúskovanie hry z pohľadu rozhodcov, z čoho potom pramenila nervozita na obidvoch stranách palubovky. V nasledujúcom zápase proti Maxime sa isto nepredstaví Wtorek, ktorý videl červenú kartu. Zažltilo sa pred očami Mráza, Cesneka a Maršalu v drese FCP a na opačnej strane Krištofíkovi.

FCP vs Makro-Gainers 4:7 ( 1:4 )

Zostava : Cesnek - Volek, Očenáš, Drexler, Paučin - Mráz, Krško, Wtorek, Maršala

Góly :  Krško, Drexler, Volek a Očenáš - Ozaniak 3, Kroštofík 2, Balvan a Žucha

ŽK :  Wtorek, Maršala, Mráz, Cesnek - Krištofík

ČK : Wtorek ( po 2. ŽK )