UFŽL Žilina: report zo stretnutia MT Medvede - KIA.

Zápas Martinských Medveďov bol prvým v Unihoc florbalovej žirafa lige a spájala sa s ním veľká nervozita, ktorá ale nakoniec pomohla zabrať naplno hneď od úvodného buly. Ani sme sa nenazdali a viedli sme pohodlne 6-0. Náš nástup sa podarilo zmierniť KIA teamu až v samom závere prvej tretiny krásnou strelou pod brvno, s ktorou si už náš brankár nedokázal poradiť. Prvá tretina 6:1.

Druhá tretina sa niesla úplne v inom svetle. Súper zvýšil obrátky, začal aktívne napádať našu rozohrávku s čím sme sa nevedeli dlho vysporiadať čo KIA využila na skorigovanie stavu a na naše hokejky sa vkradla aj nervozita. Výsledok po druhej tretine bol 7:5.

Cez prestávku sme si povedali, že sa treba upokojiť a hrať našu hru ako v prvom dejstve. Súper nás pritlačil, ale nepodarilo sa mu vstreliť kontaktný gól. Išli sme opäť do trojgólového vedenia na ktoré ešte dokázal súper zareagovať, ale pri záverečnej powerplay skompletizoval svoj hattrick Jožko Králik a bolo rozhodnuté. Konečný stav stretnutia 9:6.