UFŽL Žilina: Martinské medvede - UNIHOC Žirafa, report.

Zápas s obhajcom titulu v nás vyvolával veľké očakávania a vedeli sme, že to nebude také jednoduché ako minulý týždeň.

1.tretina

Zápas sme začali veľmi vlažne, čo súper využil na strelenie gólu už po dvoch minútach. Ani to nás nenakoplo a stále sme pôsobili ustráchaným dojmom. Súper pridal druhý gól a až potom sme začali hrať aj my. Dali sme kontaktný gól a zatlačili na súpera z čoho pramenili aj naše ďalšie šance, bohužiaľ sme trafili iba dva krát tyč. Stav bol pre nás po prvej tretine aj tak priaznivý 1:2.

2.tretina

Znova sme prespali úvod a súper išiel do vedenia o dva góly. Vnieslo to na ich hokejky viac sebavedomia a naša až miestami prehnaná snaha priniesla iba nervozitu do našej hry. Pred koncom sme ešte zdvihli hlavu a korigovali výsledok už na 2:5.

3.tretina

Zabrali sme a dali sme tretí gól a padli znova aj nejaké tyčky. Bohužiaľ potom naplno zasvietila hviezda zápasu - Lukáša Lajčiaka, ktorý doviedol svoj tím až k víťastvu. Konečný stav bol 5:9.