Open liga – ŽFA Žirafa Žilina: 7. kolo – Mikulášska nádielka

Na svätého Mikuláša sa v maličkej volejbalovej hale v Púchove odohral šláger siedmeho kola. Žilinské žirafy cestovali do Púchova zatiaľ neporazené a s Foreverom mali v úmysle bodovať. Lenže ŽFA mienila a Forever menil! Zápas sa od začiatku výsledkovo rysoval lepšie pre Forever. Skóre zápasu otvoril hráč ŽFA v službách domácich F.Brezničan, ktorý sa pohral s obranou hostí pred pokutovým územím a nekompromisne zavesil. Hostia kontrovali na 1:1 E.Novisedlákom. Žirafy sa v prvom polčase nasťahovali na polovičku súpera, avšak ich veľká prevaha neslávila úspech. Neustále museli doťahovať náskok domácich. Tí viedli aj 2:1, 3:2 a do šatní sa išlo za stavu 4:3. Hostia mali citeľne viac z hry a domáceho brankára zasypali enormným počtom streleckých pokusov. Mnohé trafili samotného brankára, ďalšie skončili na konštrukcii brány a ušlo sa aj bočným sieťam. Forever dokonale využíval všetky svoje príležitosti na skórovanie a bol chladnokrvne efektívny. Druhý polčas sa mal niesť v znamení ďalšieho dobíjania Púchovskej svätyne. Hostia však stúpili do polčasu neskutočne naivne a po pár minútach bolo po zápase. Gólové prihrávky ako na zlatom podnose Forever s úsmevom na perách využíval. Pre hostí vyzeral priebeh zápasu ako zo zlého sna. Domáci sa po rýchlej gólovej smršti stiahli do obrannej ulity a s veľkým prehľadom dohrávali zápas. Hostia začali hrať rýchlo power-play, lenže úzka hala v Púchove ich zámer totálne zmarila. Nedokázali sa absolútne presadiť proti kvalitne organizovanej obrane a utrpeli poriadny debakel! Veľký šláger tak pripomínal skôr hru starého lenivého kocúra s malou bezbrannou myškou.

Forever Púchov - ŽFA ŽIRAFA Žilina 11:4 (4:3)

Forever: D.Dzurko – R.Pagáč „C“, T.Prekop, M.Gajdošík, F.Chromý, P.Hybben, F.Brezničan, P.Štrbák, tréner: I.Záhradový

ŽFA: T.Mičuda – E.Novisedlák „C“, T.Grznár, M.Belaník, J.Baranovič, E.Valášek, Ľ.Ďuratný, J.Matiko, S.Marec, J.Válek, I.Šebík, tréner: Dušan Štaffen

Góly: M.Gajdošík 3, F.Brezničan 3, F.Chromý 2, P.Hybben 2, P.Štrbák 1 – J.Baranovič 2, E.Valášek 1, E.Novisedlák 1

ŽK: T.Prekop – L.Ďuratný

ČK: F.Brezničan (Forever)

Rozhodovali: T.Wojčík a M.Matula

65 divákov

Dušan Štaffen (tréner ŽFA ŽIRAFA Žilina):

Vyhlásiť po výsledku 11:4, že sme boli lepším družstvom by bolo na smiech. Preto si tento názor nechám pre seba...Celý zápas sme si prehrali v prvom polčase. Ak by sa nám v ňom podarilo zúročiť veľkú prevahu a hlavne využiť neskutočné množstvo striel, zápas by mohol skončiť podobným výsledkom ale v náš prospech. V druhom polčase sme totálne vybuchli. Od brankára až po posledného hráča sme nedokázali s výsledkom nič urobiť. Tento zápas by mal byť pre nás veľký ponaučením! Forever na nás použil rovnaké zbrane, akými sme triumfovali pred pár dňami nad Prievidzou. Tabuľka sa nám začína trošku deliť a ak budeme chcieť ostať v kontakte s čelom tabuľky, budeme musieť v dohrávanom 8.kole v domácom prostredí naplno bodovať. Bude to však ťažké...