Žilina: prehra v Ružinove.

Hráči Žirafa Žilina nastupovali do zápasu s opodstatnenou obavou ako zvládnu hru na novej hokejbalovej ploche a hlavne vo vynovenej ,,krytej hale´´ v Ružinove.

Nástup do zápasu bol zo strany domácich bleskový a zakrátko sa usadili v pásme Žiráf a neustálym pressingom si vytvárali šance ktoré logicky vyústili vo vedúci gól z hokejky Behúľa. Na opačnej strane však pohrozili aj hostia a po utešenej akcii rozvlnil sieť za brankárom domácich Dubovec st. V ďalšom priebehu tretiny  sa hralo zväčša na bránku hostí ale brankár Krško sa pri svojej premiére držal nadmieru statočne a odolával nájazdom súpera až do 14´ kedy  kapituloval po strele Vannaya.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil a aj keď Žilinčania zlepšili pohyb po individuálnych chybách inkasovali a z letargie ich neprebral ani premiérový gól v hokejbalovej extralige Edmunda Kunu. Skúsenejšie družstvo z Bratislavy v pohode diktovalo tempo hry a Žirafám nepomohli ani zbytočné vylúčenia a z toho prameniaca hra v oslabení. Po dvoch tretinách svietilo na ukazovateli skóre 5:2 a zápas bol viac-menej rozhodnutý.

Posledná tretina sa už dohrávala len v tréningovom tempe a strelecké pokusy Lacka, Košteka či Mokoša zostali nevyužité. Naproti tomu hráči z Bratislavy svoje šance dokázali využiť a v pohode  dohrať zápas. Domáci dominovali hlavne v rýchlosti, umne dokázali využívať výhodu novej plochy a veľmi rýchlo a priamočiaro kombinovali. Aj napriek tomu, že hosťom chýbala trojica obrancov ( Chodelka, Bednár, Hartel) a absentoval takisto útočník Lajčiak nedokázali odohrať zo súperom rovnocennú partiu a v zápase boli len v úlohe štatistov.

Za zmienku stojí výkon brankára Mateja Krška, ktorý predviedol veľmi solídny výkon a v útoku mal svetlé momenty Edmund Kuna, ktorého útočné výpady zamestnávali obrancov Ružinova najviac. Zbytok mužstva sa  nepriblížil ani k svojmu štandardu a tak určite Žilina nemohla pomyslieť na lepší výsledok, poprípade na bodový zisk.

RUŽINOV BRATISLAVA-HBC ŽIRAFA ŽILINA 7:2 (2:1, 3:1,2:0)

Góly Žilina: Dubovec M. , Kuna

ZOSTAVA Žilina : Krško (Šimo) – Pavlorek,  Hulín, Barbořák, Ratulovský, Krakovský, Gamboš M. – Dubovec A., Dubovec M., Slovák – Marjenka, Koštek, Lacko – Vojaský, Mokoš, Kuna –Bestvina. Tréner : Čepec K.