Konečne sme smolu prelomili!

ŠKB Izoglobal Kappa Martin - ŠK98 Pruské3:1 /0:0,2:1,1:0/

góly: Podhorský, Chlebec, Kollár - Madera

diváci: 80

vylúčenia na 2 min:5:2, využitie 1:1vylúčenia na 10 min: Pecucha, Madera - nešportové správanie

rozhodovali: Matejka, Kováčik

13tka je väčšinou synonymom nešťastia, no na nás sa v 13 kole, v sobotu 13 naopak šťastena konečne usmiala. V úvode stretnutia sa obe mužstvá oťukávali, no prihárať začalo už na konci tretej minúty, keď odišiel na lavicu hamby Michnáč. Hostia rozkrútili presilovkový kolotoč, no nášho gólmana sa im prestreliť nepodarilo. Naopak, po skončení presilovky si pekne vymenila loptičku dvojica Michnáč, Žulko, no i Moško ukázal svoje kvality. Hostia mali obrovskú šancu na konci 9tej minúty, keď sa rútili 2ja na Jurošeka, no ten im radosť zmaril brankárkou a bolo stále 0:0. Následne sme pohrozili opäť my, zavreli sme Pruské do obranného pásma, no akcia 2hej lajny skončila opäť na pripravenom Moškovi. Do kabín mohli ísť s väčším úsmevom hostia, no Fodrekove zaváhanie 12 sekúnd pred koncom opäť ratoval náš gólman vyrážačkou. Druhá časť priniesla konečne aj góly, ten prvý po ubránení oslabovky hneď 12 sekúnd po naskočení na plochu strelil bombou od modrej Podhorský, keď mu pekne nabil Žulko. V čase 21:39 putoval na trestnú lavicu Pechucha,Jurošek rozohral Chlebcovi a tomu to v poslednom čase od červenej páli - 2:0. V týchto chvíľach sme predvádzali peknú útočnú hru a diváci sa mali na čo pozerať. Na konci 27dmej minúty putoval na trestnú lavicu za sekanie Hanzel a hostia sa predsa len presadili, v čase 27:19 pekne zakombinovala trojica Škultéty, Chotár, Madera a posledne menovaný upravil na 1:2.V závere tretiny putoval najprv na trestnú opäť Pecucha, no z presilovky nebolo nič, keď za posunutie bránky musel pykať aj Jurošek. V tretej časti videli diváci veľkú drámu, my sme chceli svoj náskok poistiť, naopak hostia chceli čím skôr vyrovnať. Hra sa tak prelievala z jednej na druhú stranu a brankári museli opäť ukazovať svoje kvality. Náš gólman vyriešil šance Fumača, Bakoša i Bielika, Moško na druhej strane pokazil radosť Michnáčovi, Wagnerovi i Žulkovi. Najzaujímavejšie chvíle priniesol samozrejme záver stretnutia, najprv sme držali Pruské v 44 minúte v ich obrannej tretine, no loptičku hostia predsa len vybojovali a Jurošek vytiahol krásny zákrok betónom necelých 40 sekúnd pred koncom,keď už hostia dvíhali ruky. Následne sa po buly v obrovskej šanci ocitol Bakoš, no lapačka nášho gólmana bola proti. V záverečnej power play sa nám predsa len podarilo skórovať, Wagner vyhral buly na Ďurisa a ten našiel pred opustenou bránkou hostí Kollára, ktorý prelomil "prekliatie" našich útočníkov a upravil na konečných 3:1 v náš prospech. Hoci sme sa ani v tomto stretnutí nevyhli chybám, veľkou bojovnosťou a hlavne túžbou po víťazstve sme prinavrátili aj to tak potrebné šťastie na našu stranu a po "čiernej sérií" sa tak môžme tešiť z 3 bodov. Hostia však zanechali v Martine sympatický dojem a diváci tak videli veľmi pekné i dramatické stretnutie. Už o týždeň privítame v Martine lídra z Nitry. Sobota 20.11.o 13:00 hod. prinesie na Sokolovni veľký šláger. Už o deň na to sa stretneme na domácom ihrisku v duely so Žiarom, opäť o 13tej. Srdečne Vás na tieto zápasy pozývame!