Futsal Žirafa Žilina: ​FK Divé svine 3:5 Pupkáči FUTSAL TEAM

FK Divé svine 3:5 Pupkáči FUTSAL TEAM

Zostava: Kotuláč - M.Stenchlák "K", A.Davidík, M.Kozlík, M.Hazda - L.Zavodan, J.Kopča, L.Chabada, M.Holienčík.

Góly: 5´ Dubík, 30´ Laščiak, 35´ Hlavka - 10´ Holienčík, 11´ Zavoďan, 16´ Holienčík, 25´ Davidík, 44´ Kopča

ŽK: 41´ Komačka - 41´ Hazda

detail zápasu: FK DIVÉ Svine - PUPKÁČI Futsal Team 3:5

Náš historicky prvý zápas sme začali nervózne aj napriek tomu, že máme v mužstve niekoľko skúsených chalanov. Nervozita sa prejavila už v piatej minúte, keď otvoril skóre súperov hráč. Inkasovaný gól nás prebral a začali sme hrať našu hru. Držali sme loptu a súpera sme k nej nepúšťali. Odpoveď z našej strany prišla o päť minút po tom ako sme inkasovali. V desiatej minúte sa podarilo pretlačiť loptu do siete Michalovi Holienčíkovi. Pokračovali sme ďalej a hneď o minútu sa za súperovým brankárom opäť vlnila sieť. Presadil sa Ľubo Zavodan, keď bombou pod brvno nedal brankárovi šancu. Hra sa potom na malú chvíľku upokojila. Súper pohrozil s pár strelami, ale nič vážne sa nedialo. Až prišla šestnásta a Michal Holienčík sa opäť presadzuje. Mimochodom pre neho ťažký zápas, keďže hral bez okuliarov . Do polčasu sa už nič vážne nestalo a stav sa nemenil. Druhý polčas sme začali veľmi dobre keď hneď v prvej minúte druhého polčasu sa dokázal presadiť Adam Davidík. Po krásnej akcii na jeden dotyk zakončoval svojou slabšou nohou a brankárovi nedal šancu. Tento gól nám bohužiaľ veľmi uškodil, uspokojili sme sa a prestali sme hrať na plný plyn. Súper sa tejto šance chopil a prevzal iniciatívu do svojich rúk. V tridsiatej minúte sa ako správny kapitán presadil kapitán hostí a znížil na rozdiel dvoch gólov. My sme sa naďalej uspokojovali, čo viedlo k inkasovaniu ďalšieho gólu. V tridsiatej piatej minúte to už bolo o jeden gól. Tento moment nás už nakopol k tomu, aby sme začali predvádzať opät našu hru. Darilo sa nám presadzovať cez hosťujúcu obranu len tá koncovka nebola ideálna. Až prišla štyridsiata štvrtá minúta a jedovka Juraja Kopču. Strela zakončená k ľavej tyčke a brankár bol bezmocní. Výsledok sme už kontrolovali mali sme pár skvelých šancí, ale opäť tá koncovka.

Ďalší víkend nastúpime proti mužstvu For fun "B". Súper si poradil s MFK Hájik pomerom 12:4. Zápas sa začína o 10:00 v ŠH na Rosinkách. Všetci ste srdečne pozvaní .