MFŽL Žilina sr. VII: PUPKÁČI Futsal Team 5:5 JFC Real Kinekus

Na štvrtý zápas sme nastúpili skoro v plnej zostave. Absentoval nám len náš brankár Patrik Dulačka. Zápas sa začal vo vysokom tempe čoho výsledkom boli menšie chyby v našej rozohrávke. Prvý gól zaznamenali domáci Pupkáči, po strele z pravej strany sa presadil Vladimír Vaněk. Strelu náš brankár mierne podcenil. Inkasovaný gól nás dostatočne nakopol a po kvante šancí, ktoré sme nepremenili, sa konečne podarilo skórovať nášmu útočníkovi Andrejovi Sňahničanovi. Lopta bola poodrážaná, ale asistencia bola pripísaná Rudovi Šipčiakovi. Gól padol v 14. minúte. Tento moment nám dodal potrebnú energiu a sebavedomie a o minútu na to po akcií kapitána Lukáša Labanta sme vyhrávali už 2:1. Súper to nevzdal a ani to nechcel nechať len tak a začal hrať agresívnejšie s väčším napádaním. Vyrovnávajúci moment prišiel vo chvíli, keď obranca Michal Janči zobral zodpovednosť na seba a sám skúšal ohroziť súperovho brankára. Ten však loptu vyrazil a z následného protiútoku, pri ktorom sa naši zvyšní 3 hráči v obrane nedokázali skonsolidovať, sme inkasovali. Stav na 2:2 teda upravil v 18. minúte Marek Kozlik. Tento moment priniesol na naše nohy nervozitu a po nepresnostiach domáci upravili stav na 3:2 v ich prospech. Gól zaznamenal znova Marek Kozlik. Do polčasu sa stav už nezmenil a tak skóre ukazovalo 3:2 pre Pupkáčov. Cez prestávku sme schladili hlavy a povedali si zopár rád, ktoré boli učinené, keďže hneď po polčase náš útočník Rudolf Šipčiak vyrovnal na 3:3. To nás nakoplo a o pár chvíľ neskôr sme už vyhrávali 4:3. Tento gól zaznamenal dvojgólový kapitán Lukáš Labant a nahrával mu hráč zápasu Rudo Šipčiak. Súper zostal z našej kvality mierne prekvapený a to vyústilo do ďalších faulov. Zápas bol v tých chvíľach veľmi vyhrotený. Náš protivník sa neustále snažil vyrovnať, no bol z pozornej obrany zúfalý. Dôležitý moment prišiel v 44. minúte, keď po čistom zákroku nášho kapitána v našom brankárskom území súperov hráč prifilmoval bolesť a pád, no a rozhodca mu skočil na lep. Nasledujúcu penaltu premenil Michal Hazda, v tej chvíli bol stav znova nerozhodný 4:4. My sme to však nechceli vzdať a z posledných síl sa podarilo rozvlniť sieť Jurajovi Brezánimu. V obrovskej euforií sme dostali akoby krídla do ďalších momentov zápasu. To už ale v bráne domácich stál nový brankár ktorý musel vymeniť brankársku jednotku po nebezpečnom zákroku nášho útočníka. Za tento zákrok sa ako klub Real Kinekus ospravedlňujeme. Súper na záver zápasu začal hrať vabank, keďže do konca zostávalo pár minút a stav bol pre nich nepriaznivý. Toto sme chceli silou mocou využiť na vsietenie rozdielového gólu do prázdnej brány, až sa nám to vypomstilo a stalo nás to výhru. Naši 3 hrači vybehli po brankárovi a ten akoby zázrakom poslal cez nich prihrávku na nikým nebraneného útočníka Michala Holienčíka a ten pohotovou strelou do horného rohu brány spečatil výsledok na 5:5. Derby 4. a 5. tímu tabuľky bolo plné nervov čo sa odzrkadlilo aj na ihrisku - 4 žlté karty v zápase. Remíza nás síce posunula na 3. priečku, no nebyť našich pár chýb v zápase a chybných rozhodnutí rozhodcu, figurovali by sme momentálne na 2. priečke, ale len o skóre v porovnaní s prvým mužstvom. Práve rozhodca nás v zápase výrazne poškodil, keď po rovnakých zákrokoch a situáciach oboch mužstiev, udelil nezmyselne žlté karty len nám. Najviac však mrzelo rozhodnutie rozhodcu odpískať neexistujúcu penaltu čo nás neskôr stalo výhru. Víťazstvo sme však stratili aj svojim nepremieňaním gólových šancí. Napr. Juraj Brezáni v druhom polčase zahrával penaltu za fauly súpera z 10 metrov. Loptu ale poslal nepochopiteľne mimo brány. Strata bodov nás mrzí, hlavne keď nebola zaslúžená, no teraz nám neostáva už nič iné len opäť zdvihnúť hlavy hore a bojovať v ďalšom zápase o ďalšie cenné víťazstvo a body. Ďakujeme taktiež za podporu v hľadisku, bolo to cítiť aj na palubovke.. ďakujeme.