ŠK98 Pruské - Reebok Ružinov

ŠK98 PRUSKÉ  vs.  Reebok Ružinov BRATISLAVA 5 : 3  [3 : 0, 1 : 1, 1 : 2]

14. kolo SHbL sme odohrali na domácej pôde proti mužstvu Reebok Ružinov Bratislava, v ktorom sme zvíťazili 5 : 3

Úvod zápasu nám vyšiel veľmi dobre a už v 31. sekunde bolo 1:0. V strednom pásme sme získali loptičku a po Kučerovej strele sa odrazila od tyčky Somolányho bránky k Fumačovi, pre ktorého nebol problém trafiť do siete. O 2 minúty neskôr unikol po pravej strane Fumač, ale jeho nahrávku Kučera nestihol zúžitkovať. V 6. minúte bol vylúčený Kyselica a Škultéty mohol v oslabení zvyšovať, keď zachytil zlú brankárovu rozohrávku, ale netrafil opustenú bránku. Ružinov hral túto presilovku veľmi zle, a Kučera ich potrestal, keď obohral dvoch obrancov, brankára si položil na zem a do prázdnej bránky zvýšil na 2:0. Ružinov sa snažil kontrovať, ale Šišovský v domácej bránke chytal vynikajúco a vychytal aj vyložené šance Ružinova. V 9. minúte konečne pretrhol gólové suchoty aj Michal Buday, keď po jeho strele skončila loptička v ružinovskej bráne vďaka teču jedného z obrancov, 3:0. Skóre mohlo i naďalej narastať, ale šance Kučeru, Fumača či Škultétyho zostali v tejto tretine nevyužité. Hostia potrebovali pribrzdiť domácich v ich streleckej aktivite, preto cez prestávku protestovali proti povrchu hracej plochy, nakoľko po včerajšom daždi bol pri mantineloch mokrý a chceli vysušenie povrchu, alebo odloženie zápasu. Po štvrťhodine sa umúdrili a hra mohla opäť pokračovať.Druhá tretina začala veľkým náporom Ružinova, ale ich šance končili na výbornom Šišovskom v bráne Pruského. V 19. minúte zahrali domáci rošádu v ružinovskom pásme a na konci bol opäť výborne hrajúci Kučera, ktorý brankárovi medzi betóny upravil už na 4:0. Hostia sa i napriek nepriaznivému stavu nevzdávali a v tejto tretine mali viac hry a častejšie ohrozovali Šišovského. V 24. minúte sa konečne dočkal úspechu aj Ružinov, keď po vyhratom buly Danko našiel pri pravej tyčke voľného Vargu, ktorý znížil na 4:1. V závere tretiny mohli domáci hrať presilovku za zranenie Škultétyho, ale rozhodcovia hru vysokou hokejkou nevideli.Aj v tretej tretine sa hral výborný hokejbal. Útoky sa striedali na obe strany. V 34. minúte sa opäť tešili domáci. Kučera nahral do behu Škultétymu medzi dvoch obrancov, a ten medzi betóny brankára Butowského zvýšil na 5:1. Už o 30 sekúnd po rýchlom útoku opäť Varga po nahrávke od Danka strelil druhý gól Ružinova, 5:2. Hostia boli akoby živou vodou pokropení a dobýjali domácu bránku, v ktorej i naďalej čaroval Šišovský. Zneškodnil niekoľko „gólových“ striel ružinovských hráčov. V 39. minúte Danko našiel medzi kruhmi voľného Hubera a ten nekompromisne trafil do siete, 5:3. Ružinov všetko vsadil na útok a to bola šanca najmä pre rýchlonohého Fumača, ktorý sa často presadil v odkrytej obrane, ale žiaľ bez gólového zakončenia. Hostia v posledných dvoch minútach odvolali svojho brankára, ale gól sa im už nepodarilo streliť. Naopak, Fumač v posledných sekundách zápasu netrafil spoza modrej prázdnu ružinovskú bránku, a tak zápas skončil víťazstvom Pruského 5:3. Dúfajme, že podobne sa nám bude dariť aj v nedeľu proti vedúcej Skalici.

Góly a asistencie ŠK 98: Fumač - Kučera (A)KučeraBuday M. - Kyselica (A) Kučera - Fumač (A) Škultéty (A) ŠkultétyZostava ŠK 98 : Šišovský – Chotár, Pavlačka, Kapko, Kyselica – Kučera, Škultéty, Fumač, Bielik, Maděra, Harár, Ilončiak, Pecucha, Buday M., Bakoš.