FHŽL Žilina: debakel Rajca, pohodlná výhra Dandy, ale aj hromadná bitka.

6. kolo FARSER Hokejbalovej Žirafa Ligy bolo ochudobnené o šláger medzi Mikomixom a Euroimpexom, no aj napriek tomuto faktu nám toto kolo prinieslo viaceré zaujímavé momenty, ako napríklad 14 gólov v sieti Rajca či hromadná bitka na zápas Budatín vs. Victory. Viac sa dočítate v nasledujúcich riadkoch v našom krátkom review.

DANDY Group - TJ SOKOL Žirafa 7:1 (3:0,0:1,4:0)

Góly: 1. Zvarík (Valášek), 6. Zvarík (M. Hulín), 11. Gabčo, 39. Valášek, 40. J. Drevenák, 41. Gabčo, 43 Hartel – OSL – 27. Drvár

Vylúčenia 2:0, Presilové hry 0:0, Strely 39:20

Brankári: Krško - Štaffen

Podľa papierových predpokladov bol jasným favoritom zápasom tím Dandy. Hráčom „hostí“ nepridal pred týmto zápasom na pohodu fakt, že minulý týždeň zbabrali zápas s Victory a prehrali vysoko 3:7. A tento fakt sa na „sokoloch“ preniesol aj do zápasu proti Dandy, keďže už v 36. sekunde inkasovali po strele Zvaríka. Zakríknutý úvod Sokola zvýraznil na začiatku 6. minúty opäť Zvarík a bolo 2:0. Po tomto góle sa Sokol trochu osmelil, ale jeho hráči si výraznejšiu šancu nevypracovali. V 11. minúte to bolo na strane Dandy opäť radostnejšie, keď na rozdiel troch gólov zvyšoval Gabčo. „Do kabín“ tak odchádzali spokojnejší hráči Dandy. V prostrednej časti sa obraz hry zmenil a lepším tímom na ploche bol Sokol. Na strane Dandy nastalo mierne uspokojenie a to potrestal v 27. minúte Drvár, ktorý sa po strele Marančáka pred bránou najlepšie zorientoval a znížil na 3:1. Do tretej tretiny, tak mali hráči Sokola stále o čo hrať. Dandy však vstúpilo do tejto časti hry koncentrovanejšie a nedalo súperovi možnosť vytvoriť si súvislejší tlak. Na prelome 37. a 38. minúty sa potvrdilo staré známe športové príslovie nedáš- dostaneš. Najproduktívnejší hráč Sokola Lacko sa dostal do samostatného úniku, avšak zoči-voči Krškovi neuspel. Následne na druhej strane sa po protiútoku dostal k loptičke Valášek a ten nedal Štaffenovi šancu. Ako sa ukázalo neskôr tento moment bol zlomový, nakoľko defenzíva Sokola kapitulovala ešte trikrát, keď sa postupne presadil Jano Drevenák, Gabčo a Hartel. Sokol tak v druhom zápase po sebe inkasoval sedem gólov, naopak Dandy si po prehre s Euroimpexom napravilo chuť a opäť sa naladilo na víťaznú vlnu.

HBC Revolutions Žirafa – HBC Rajec Wings 14:4 (3:1,4:1,7:2)

Góly: 8. Chovan (Majtán), 11. Chovan (Tomašec, Cíba), 11. Cíba (D. Čepec), 22. Tomašec (Mi. Melicherčík), 23. Gašparovič (Tomašec), 26. Majtán (Cíba),30. Tomašec (Majtán, Marčiš), 32. Mi. Melichečík (Cíba), 35. Majtán (Marčiš), 38. Tomašec, 40. Majtán, 41. Gašparovič (Majtán), 41. Gašparovič, 42. Cíba (D. Čepec) – 9. Pochyba, 28. Bobot – VPR, 38. Olejkár (Bobot) – VPR, 45. Bobot (Lednický) - VPR

Vylúčenia 3:0, Presilové hry 0:3, Strely 57:36

Brankári: Šimo - Romančák

Zápas, ktorý zaujal nevídaným množstvom strelených gólov, dokopy ich padlo celkom osemnásť. Ale poďme pekne od začiatku. Úvod tohto stretnutia vôbec nenaznačoval čo má prísť. Z úvodnej letargie vytrhol oba tímy Chovan, ktorý sa presadil na konci 8. minúty. o pár desiatok sekúnd sa začínalo odznova po góle Pochybu. Misky váh na stranu Revolutions opäť naklonil Chovan a bolo 2:1. O 8 sekúnd už bolo 3:1 po strele Cíbu. Do konca úvodného dejstva sa už nič zaujímavé neudialo. V tej prostrednej zvýšil vedenie Revolutions Tomašec. Následne sa o piaty a šiesty gól v sieti Rajca postarala dvojica Gašparovič, Majtán. V 28. minúte sa dočkal gólu aj Rajec, keď sa v presilovej hre presadil Bobot. Ani to však nebolo v druhej tretine všetko, keďže sa v poslednej minúte dokázal ešte presadiť Tomašec. Do tretej tretiny vstúpil Rajec úplne rezignovane a výsledkom boli ďalšie dva góly v jeho sieti, presadili sa s Mišo Melicherčík a Majtán – 9:2. V 38. minúte Rajec však opäť využil presilovú hru zásluhou Olejkára. Ani to však nezabránilo Revolutions v strieľaní ďalších gólov. Na hrozivých 14:3 zvýšili postupne Tomašec, Majtán, dvakrát Gašparovič a Cíba. Skóre stretnutia však uzavrel Rajec, ktorý využil ďalšiu presilovú hru, keď sa 51 sekúnd pred koncom presadil Bobot. Revolutions si schuti zastrieľalo a v doterajšom priebehu sezóny sme videli najvyšší počet strelených gólov do jednej sieti. Za zmienku stojí aj fakt, že Rajec využil tri presilové hry z troch a mal tak stopercentnú úspešnosť. Ale to je tak jediné pozitívum, lebo dostať 14 gólov je hrozivá vizitka celej defenzíva Rajca.

HBC Budatín – HBK VICTORY 4:5 s.n. (1:1,1:2,2:1 – 0:1)

Góly: 14. Kašša (Meliš), 28. Meliš (Staník), 34. Meliš (Kašša) – OSL, 38. Kašša (Škorvánek) – VPR – 15. M. Vozár, 21. D. Surán (M. Vozár), 27. Matúš Kuchár (Plaskura), 39. Tonka, rozh. nájazd T. Novák

Vylúčenia 1:3, navyše P. Pagač, Mistrík, Škorvánek, Štefánik, Plaskura, Ján Kuchár, Martin Kuchár všetci 5+DKZ za hrubosť, Presilové hry 1:0, Strely 28:34

Brankári: P. Pagač – S. Surán

Posledným duelom uplynulého kola bol súboj medzi Budatínom a Victory. Zápas, ktorý mal prívlastok šesťbodový, sa niesol od začiatku v nervóznejšom duchu. V úvodnej tretine sme veľa hokejbalovej krásy nevideli. Úvodný gól stretnutia nám priniesol až koniec 14. minúty, keď sa po spolupráci s Melišom presadil Kašša. Victory však 10 sekúnd pred sirénou dokázalo zásluhou Michala Vozára vyrovnať na 1:1. V prostrednej časti sa Victory podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu po góle Dominika Surána. V 27. minúte bol rozdiel v skóre už dvojgólový. Plaskura našiel nepokrytého Matúša Kuchára a bolo 1:3. Budatín sa však nezdal a odmenou mu bol gól Meliša , ktorý dostal svoj tím do zápasu. Ten istý hráč sa presadil aj v úvode tretej tretiny a začínalo sa opäť odznovu. Po tomto góle sme mali možnosť vidieť aj povestné „šuflíky“, ktorými „Meldo“ oslávil gól v oslabení. V 38. minúte sa dostal Budatín dokonca do vedenia po góle ostrieľaného Kaššu. O 34 sekúnd ale bolo opäť vyrovnané po góle Tonku. V 42. minúte sa na ihrisku poriadne „iskrilo“. Na ploche sa strhla hromadná bitka, ktorej výsledkom bolo 7 trestov do konca stretnutia. Zápas, ovplyvnený bitkou na konci, sa dostal až do samostatných nájazdov. V nich bol jediným úspešným exekútorom Tomáš Novák a zabezpečil Victory bod navyše.