Šport Trend Žiar nad Hronom – ŠKB Izoglobal Kappa Martin 0:5 /0:3,0:0,0:2/

góly: Žulko 2, Chlebec, Fodrek, Jakubčo

vylúčenia: 4-8 na 2min, navyše Wagner 10 min

diváci: 50

zostava: Jurošek – Chlebec, Fedor, Zezula, Majer, Šalaga – Jakubčo, Žulko, Michnáč – Bielený, Kollár, Wagner – Fodrek, Tomka – Zluky

Do Žiaru sme prišli s úmyslom naplno bodovať, no už úvod zápasu naznačil, že to také ľahké nebude. Už v 35 sekunde domáci nebezpečne ohrozili Jurošeka, no ten betónom zachránil. V čase 3:38 putoval na trestnú lavicu domáci Strohner a Chlebec v závere 5tej minúty bombou od modrej prestrelil Gordíka a bolo 0:1. Na 0:2 upravil v čase 6:20 Žulko, ktorý sa pekne individuálne presadil cez domácu obranu a blafákom pomedzi nohy domáceho gólmana dopravil loptu za jeho chrbát. Domáci mali už o chvíľu na to obrovskú šancu na zníženie, no pravý betón nášho brankára bol proti. Na 0:3 upravil opäť Žulko, ktorého pekne našiel Jakubčo a do kabín sme odchádzali s uspokojivým vedením. Druhú tretinu sme vôbec nezačali dobre, domáci mali hneď v 3tej minúte minútovú výhodu presilovky 5 na 3, no naša obrana na čele s Jurošekom opäť odolala. Už tento úvod naznačil, že sa húževnatí domáci len tak ľahko nevzdajú a bude nás čakať ešte ťažká cesta k trom bodom. Škrípalo nám to najmä v obrane, keď útočníci po strate loptičky nepomáhali obráncom a tak sa zápas v tejto časti podobal na „Deň otvorených dverí“ na oboch stranách. Dominovali tak obaja brankári – domáci Gordík i náš Jurošek v nej vyriešili niekoľko samostatných nájazdov. Po dohovore cez prestávku sme tretiu časť začali aktívnejšie a výsledkom bol gól mladého Fodreka v čase 2:33, ktorý bol jeho zároveň prvým v extralige. Domáci však sympaticky bojovali o zníženie nepriaznivého výsledku, čoho dôsledkom boli naše zbytočné fauly – postupne putovali na trestnú lavicu Michnáč, následne dostal 2+2 min Majer a v čase 11:23 dostal Wagner dokonca 2+10 min za zbytočné narazenie na mantinel. Chvíľu pred tým sa zranil náš Kollár, ktorý odišiel s podozrením na zlomeninu do nemocnice. Žiarčanom sa však ani počas týchto presiloviek nepodarilo prekonať výborne chytajúceho Jurošeka, naopak, 5ty gól do ich siete strelil v čase 14:13 Jakubčo do odkrytej bránky, keď ho pekne našiel Michnáč. V závere domáci odvolali Gordíka, aby vstrelili aspoň častný úspech, loptičku sa im aj podarilo dostať do siete, no bolo to už po uplynutí hracieho času a tak sme si zo Žiaru doviezli dôležité tri body, no s predvedeným výkonom ani zdaleka nemôžme byť spokojní.

sobota

Prvá prehra v sezóne

HBK Nitrianski rytieri Nitra – ŠKB Izoglobal Kappa Martin 6:2 /2:1,1:1,3:0/

góly: Káčer, Ecker 2, Ivančík, Beniač, Ďurický – Jakubčo, Michnáč

vylúčenia: 6:5 na 2min

diváci: 300

zostava: Ivády – Chlebec, Fedor, Zezula, Majer, Šalaga, Fodrek, Zluky – Jakubčo, Žulko, Michnáč – Wagner, Kollár, Silvester – Pobeha, Nauš, Bielený, Tomka

Do Nitry sme cestovali bez našej brankárskej jednotky Petra Jurošeka, no s cieľom získať na pôde „nováčika“ nejaký ten bodík. Naše predsavzatia však nabúral prvý gól v našej sieti, ktorý sme inkasovali už v 38 sekunde po strele Káčera, ktorá prešla cez skrumáž. Domáci pokračovali v tlaku, ktorý sme už ustáli a v čase 13:47 zachytil loptu na červenej Chlebec a krásne našiel Jakubča, ktorý už nemal problém vyrovnať. Hneď po buly takmer od červenej prestrelil Ivančík všetko, čo mu stálo v ceste a do kabín sme tak odchádzali za stavu 2:1. Domáci mali hneď v úvode druhej časti presilovku a v čase 19:44 upravil na 3:1 strelou pomedzi nohy Ivádyho Ecker. Od tohto okamihu sme domácich pritlačili na ich polovicu a výsledkom nášho tlaku bol gól Michnáča, ktorý sa pekne individuálne presadil cez obráncu a strelou z otočky znížil v čase 25:35 na 3:2. Šance sa striedali na oboch stranách, no Wagner, Kollár či Bielený Haviara neprekonali. Wagnerovi sa dokonca podarilo prepasírovať loptičku za bránkovú čiaru, no rozhodcovia gól nevideli a tak sa šlo do kabín za stavu 3:2 pre Nitru. V čase 33:09 domáci opäť ukázali, že presilovky hrať vedia a Ecker od modrej prestrelil nášho gólmana a bolo 4:2. Aj piaty gól domácich padol pri presilovke, v čase 37:53 dorazil Martiškovu strelu za Ivádyho Beniač a prehrávali sme tak už o 3 góly. Hoci sme ešte dvihli hlavu a vypracovali sme si ďalšie šance, gól sa nám nepodarilo vsietiť, naopak, Nitra upravila na konečných 6:2 v čase 42:11 po strele Ďurického, ktorého pekne našiel Mach. Hoci domáci predviedli dobrý výkon, prehra o 4 góly je pre nás príliš krutá, nakoľko sme nehrali zle, len sme nepremieňali šance. Nitre však gratulujeme k 3 zaslúženým bodom.