ŠKB Izoglobal Kappa Martin – HBK 87 Skalica 6:3 /1:0,4:1,1:2/

góly: Jakubčo 3, Žulko, Lihan, Fodrek – Zelenka, Martinusík, Válek

vylúčenia: 6:4 na 2 min. využitie:2:1 goly v oslabeniach: 0:1

diváci: 100

Izoglobal Kappa Martin – Jurošek, Ivády – Chlebec, Fedor – Fodrek, Podhorský – Šalaga, Zluky – Jakubčo, Žulko, Lihan – Wagner, Kollár, Michnáč – Bielený, Silvester, Tomka, Nauš

HBK 87 Skalica – Komenda – Babiar, Zelenka, Galbavý, Vadík, Martinusík, Sofka, Liščák, Macháček, Válek, Baránek

Diváci sa mali na čo tešiť aj v nedeľu - privítali sme na našom ihrisku momentálne druhý celok tabuľky – mužstvo Skalice. Záhoráci v sobotu prehrali vo Vrútkach až po nájazdoch a ani do Martina neprišli iba brániť. Začali sme však lepšie, prvé šance nepremenili hráči nášho prvého útoku, ktorý si vypracovali veľký tlak, no neskórovali. Naopak, v 3tej minúte sa na Jurošeka rútil osamotený Martinusík, no Jurošek tento nájazd s prehľadom zlikvidoval. Ako prvý sme sa tešili z gólu my, to keď sedel na trestnej lavici Sofka, po krásnej kombinácií Žulka s Lihanom sa dostal k loptičke Jakubčo a bolo 1:0. Potom sa dostal do peknej šance Michnáč, ktorého vysunul Wagner, no „Michy“ prestrelil bránku, následne sa do sľubnej príležitosti dostal Žulko, no takisto nemieril presne. Na druhej strane zachraňoval Jurošek po ďalšej Martinusíkovej šanci a následne i po krásnom teči Váleka, ktorý zachytil na bránkovej čiare. V závere tretiny sme mali výhodu presilovky, no vylúčenie Galbavého sme nepotrestali. Do druhej tretiny nastúpili lepšie hostia, Jurošek viackrát zachránil, no pri vylúčení Zlukyho sa predsa len dokázal presadiť Zelenka, keď príklepom z kruhu vyrovnal. To bol signál k našej zlepšenej hre a zvýšenie aktivity prinieslo gól z hokejky „navrátilca“ Lihana, ktorý trafil nechytateľne z otočky a bolo 2:1. Už o necelých 100 sekúnd na to zachytil rozohrávku hostí na modrej Žulko a strelou pomedzi nohy si „vychutnal“ Komendu. Na druhej strane sa opäť odohral súboj medzi Martinusíkom a našim gólmanom, jeho ďalší nájazd skončil na Jurošekovej lapačke. V čase 22:13 putoval na trestnú opäť Sofka a  naša druhá lajna ukázala, že jej presilovky idú. Podhorský priťukol Kollárovi a ten krásnou strieľanou nahrávkou ponúkol gól Fodrekovi a bolo 4:1. V závere tretiny zasadil ďalší gólový úder Záhorákom Jakubčo, ktorý zachytil Komendovu rozohrávku a zo vzduchu upravil na 5:1. Zdalo sa, že zápas v kľude dovedieme do víťazného konca, no to ešte nikto netušil drámu v tretej časti. Hneď v jej úvode putoval na trestnú Válek, no naša tretia lajna nezahrala presilovku vôbec dobre, Zlukyho strelu zachytil na červenej Martinusík, a hoci sa ho podarilo našim zadákom zablokovať, lopty sa zmocnil Galbavý a krásnou nahrávkou ponúkol Martinusíkovi zníženie na 2:5. Táto presilovka nám vôbec nešla, už o chvíľu na to hasil Jurošek po strele Sofku a následne ďalšej Galbavého šanci. V čase 35:22 fauloval Chlebec a hostia sa usadili v našom pásme. Po kanonáde na nášho gólmana sa nám síce podarilo oslabovku prežiť, no 4 sekundy po jej skončení napriahol Válek a bolo 3:5. Záhoráci vycítili šancu a tlačili sa čoraz viac do našej tretiny. Z toho pramenili naše zbytočné fauly, najprv v čase 40:27 pykal za bránenie v hre Lihan a o minútu ho napodobnil faulom aj Chlebec a pre Skalicu sa naskytla obrovská šanca na zníženie pri 40 sekúnd trvajúcej presilovke 5 na 3. Vynikajúco sme však bránili a čo prešlo, pochytal výborný Jurošek. Najmä Sofkova strela mohla znamenať zníženie, no našťastie sme nekapitulovali. Hneď po skončení oslabenia Šalaga pekne vysunul Jakubča a ten sa v tomto zápase predstavil ako skvelý zakončovateľ, jeho strela presvišťala povedľa pravého betónu Komendu a bolo 6:3. Jakubčo tak svoj výkon okorenil strelením hattricku! V závere sa už nič závažné nestalo a tak sme sa po konečnom hvizde rozhodcovskej dvojice Pikula – Černý mohli tešiť zo zisku veľmi dôležitých 3 bodov. Pokračujeme tak vo víťaznom domácom ťažení a v poslednom kole základnej časti privítame na svojom ihrisku mužstvo Profisu Sharks Bratislava. Srdečne Vás na tento zápas pozývame!