Ext. Žilina: koniec negatívnej série.

Žirafy nastúpili v sobotu (5.3.11) na predposledné domáce stretnutie v základnej časti. Súperom im bol nováčik zo Žiaru n. Hronom, posledný tím tabuľky. Po jesennej výhre (2:3) sa víťazstvo očakávalo a tentoraz mohlo znamenať ukončenie série šiestich prehier v rade.

Žilinčania už v siedmej minúte vyhrávali 3:0 a bolo jasné akým smerom sa bude zápas uberať. Malá „dráma“ bola ešte do prvej prestávky keď sa hosťom, paradoxne počas dvoch oslabení, podarilo znížiť na 3:2. Veľký podiel na tom mal brankár Winkler, ktorý nastúpil značne zdravotne indisponovaný. To bolo ale zo strany Žiaru v podstate všetko a skóre narastalo. Tesne pred záverečnou sirénou sa podarilo dať symbolickú „desinu“, ktorou svoj dobrý výkon pečatil „navrátilec“ Lajčiak. Premiérové dva góly v žltozelenom drese zaznamenal aj Hájek. Negatívom boli početné šarvátky, keď bol po jednej z nich potrestaní J. Marienka trestom 5 + OK. Žilinčania si výhrou stále držia nádej na postup do pla-off, ktoré bolo po sobote „vzdialené“ iba na rozdiel bodu.