Extr. U19: trapas Žiliny v Pruskom.

Žirafky U19 nastúpili na predposledné stretnutie v Pruskom. Už v poslednom 22. kole cestovali za súperom s jediným cieľom – vyhrať. Iba plný bodový zisk by im zabezpečil reálnu šancu na bronzové medaile. Úlohu papierového favorita však Žilinčania nezvládli a na ihrisku posledného tímu súťaže prekvapujúco prehrali 2:1. Sklamanie je o to väčšie, že na to nestačila ani takmer kompletná zostava žlto-zelených v bránke so „seniorom“ Maťom Krškom. Domáci sa ujali vedenia už v 7. minúte po dorážke počas presilovej hry. Ani nie o minútu však už bolo vyrovnané a začínalo sa odznova, 1:1. Žirafky už neraz doplatili na disciplínu a počas trestu Ondrúšeka sa Pruské tešilo aj druhýkrát. Od 34. minúty sa skóre 2:1 nezmenilo až do záverečnej sirény. Smutný kolektív Žiliny sa pripravil definitívne o konečné tretie miesto a spadol až na piatu priečku. Aspoň o „zemiakovú placku“ ešte môžu zabojovať v domácej dohrávke proti Nitre (termín ešte nebol stanovený). Predsezónny cieľ však zostane nesplnený.