Extr. Žilina: postupová misia splnená.

Až v poslednom 22. kole základnej časti hokejbalovej extraligy seniorov sa rozhodovalo o poslednom postupujúcom do play-off. Reálnu šancu dostať sa do skupiny „vyvolených“ už mali iba ôsmy Profis Sharks a deviata Žirafa Žilina. Bratislavčania mali síce vo svoj prospech trojbodový náskok, avšak na strane druhej, aj horšie vzájomné zápasy so žirafami. Práve spoločné merania síl rozhodli. Profis nebodoval v Martine (3:0), naopak Žilina naplno zabrala v Pruskom (1:4). Pri rovnosti bodov, obaja po 24, sa posledným štvrťfinalistom stala Žilina.

Víťazstvo v Pruskom sa nerodilo ľahko. Už v 3. minúte domáci vyhárali 1:0, keď sa ujali vedenia gólom z buly. Žirafy sa rýchlo otriasli a o štyri resp. šesť minúť prišli chvíle rodiny Dubákovcov. Najskôr starší a v 9. minúte aj mladší z rodu Dubákovcov po parádnych akciách poslali svoj tím do tesného vedenia, 1:2. Od tohto momentu sa začalo stretnutie „lámať“. Pruské nemalo veľkú chuť niečo urobiť s vývojom a všetka ich snaha končila na výbornom Winklerovi. Naopak Žilinčania hrali bojovne a po ďalších dvoch góloch bolo rozhodnuté. Zdá sa, že s výsledkom boli oba kolektívy spokojné. Domácich čaká séria proti želanej Skalici, žirafy postupom splnili cieľ a vo vyraďovacej fáze sa predstavia proti Nitre.